التهاب در بدن به کاهش حافظه منجر می شود

سلامانه : محققان اعلام کردند که التهاب هایی که در بدن به دنبال عفونت ایجاد می شود توان مغز در بخش حافظه را کاهش می دهد.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی یورک آلرت، محققان در این تحقیق متوجه شدند که چگونه التهاب می تواند حافظه را تخریب و بشر را مجبور کند به دنبال داروهای جدید برای درمان زوال مغز باشد.

در این مطالعه محققان دانشکده پزشکی ساسکس در آمریکا به 20 نفر واکسن حصبه تزریق کردند و آنها را قبل و بعد از تزریق واکسن با افرادی که فقط آب نمک به آنها تزریق شده بود، مقایسه کردند.

محققان برای بررسی اثرات التهاب بر مصرف گلوکزی که توسط مغز به کار برده می شود از تصویر برداری به روش ˈپی.ای.تیˈ و توموگرافی استفاده کردند.

توموگرافی نام یک روش تصویربرداری است که در آن تصاویر به صورت لایه ای برداشته می شوند به سخن دیگر یک سطح مقطع فرضی از بدن تهیه می شود. 

معمول ترین نوع توموگرافی، سی تی اسکن یا توموگرافی رایانه ای است. توموگرافی رایانه ای می تواند اطلاعات مهمی را در مورد آناتومی بدن در اختیار پزشک معالج قرار دهد. 

برای تهیه یک تصویر توموگرافی از اشعه ایکس استفاده می شود. 

در این مطالعه محققان متوجه شدند که به دنبال التهاب شدید، کاهش چشمگیری در متابولیسم گلوکز در مرکز حافظه مغز ایجاد می شود.

دکتر نیل هریسون از دانشگاه ساسکس که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: این مطالعه نشان می دهد که التهاب به صورت چشمگیری بر میزان حافظه تاثیر منفی دارد.

وی افزود: به این دلیل می توان گفت که التهاب از مقدمات اصلی بروز بیماری هایی همچون آلزایمر است.

به گفته هریسون، نتایج این مطالعه نشان داد که مدارهای مغزی به طور جدی در برابر التهاب ناتوان هستند.

نتایج این تحقیق در قالب مقاله ای در شماره اخیر نشریه روان پزشکی بیولوژیک منتشر شده است، 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.