درمان‌های خانگی و فوریتی سوزش و درد چشم

درمان‌های خانگی و فوریتی سوزش و درد چشم

سلامانه : داروهای خانگی گاهی اوقات می توانند بیشتر مضر باشند تا درمان ‌بخش، مخصوصا اگر بخواهید برای درمان تحریکات چشمی از چای بابونه استفاده کنید. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اما در این زمینه چند پیشنهاد توسط متخصصان ارائه شده است. چشمی که در اثر نور خورشید، باد و کلر موجود در آب تحریک شده باید خیلی فوری و با احتیاط تحت درمان قرار بگیرد.

 
اگر علائم خیلی حاد نیستند قطره اشک مصنوعی به شما پیشنهاد می شود. 


دکتر ماتیاس آرنولد، نایب رییس اتحادیه داروسازان آلمان، چای بابونه یا کمپرس عصاره بابونه را توصیه نمی‌کند، چون سبب تحریک چشم می شود. 


علائم تحریک چشم
این علائم شامل ریزش اشک، سوزش و قرمزی چشم است و در بعضی موارد همراه این احساس که یک دانه شن درچشم فرورفته است.به توصیه دکتر ماتیاس آرنولد اگر علائم بعد از استفاده از قطره اشک مصنوعی به مدت سه روز ادامه یافت به متخصص چشم مراجعه کنید .این علائم شامل بروز درد و مشکلات بینایی است که می‌بایست فوری معالجه شود، مخصوصا اگر کودک کمتر از شش سال داشته باشد. 


مصرف صحیح قطره های چشمی 
برای مصرف قطره های چشمی حتما دست‌های خود را به طور کامل با آب و صابون بشویید.شخصی که از قطره های چشمی استفاده می کند به دلایل بهداشتی نباید به طور مشترک با فرد دیگری از آن استفاده کند و باید از تماس نوک قطره‌چکان با چشم خودداری شود.

 

در اغلب موارد قطره نباید بیشتر از چهار یا شش هفته بعد از بازشدن مصرف شود چون باعث انتشار میکروب در آن می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه تغییر رنگ یا کدرشدن قطره، از مصرف آن جدا خودداری کنید. سوزش، تحریک و تیرکشیدن چشم از اثرات جانبی بعضی قطره هاست. اگر این اثرات پس از مصرف دارو به‌وجود آمد و با فاصله کمی از بین نرفت مصرف دارو را متوقف و با پزشک خود تماس حاصل کنید.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۲۷ ۱۶ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • روح اله عارف سه شنبه, 12 بهمن 1395 - ساعت : 22:53:48
    باسلام،مدتی همسرم ازناحیه سمت چپ دچار دردوسوزش وتاری شده،به چشم پزشک مراجعه کردیم ،فقط قطره بهش داد
  • الی جون شنبه, 11 بهمن 1393 - ساعت : 17:53:41
    خوب بود.ولی نه زیاد.