فعالیت ۴۷۰۰ عطاری مجاز در کشور

فعالیت ۴۷۰۰  عطاری مجاز در کشور

به گزارش خبرنگار سلامانه دکتر جعفر میرفخرایی دبیر انجمن تولیدکنندگان داروهای گیاهی کشور در مراسم احداث پروژه جدید کارخانجات دارویی ایران داروک اظهارداشت: عطاری‌های غیرمجاز به معضل جدی برای ما تبدیل شده‌اند و در تلاش هستیم دوره‌های آموزشی برای صاحبان عطاری‌ها برگزار کنیم.

وی افزود: تصویب سند ملی گیاهان دارویی از جمله اقداماتی است  که در راستای گسترش استفاده از فرآورده‌های دارویی صورت پذیرفته و دولت موظف به  پیگیری آن است.

وی با بیان اینکه استفاده مطلوب، منطقی و بهینه از منابع گیاهی که به لحاظ فناوری بسیار کم هزینه‌تر و سالم‌تر از صنایع دارویی شیمیایی است، می‌تواند ضمن تامین بخشی از نیازهای عمده بهداشتی و درمانی جامعه از خروج مقادیر متنابهی ارز جلوگیری نموده و مانع گسترش وابستگی به بیگانگان شود، گفت: بنابراین با اتخاذ سیاست‌ها و راهکارهای مناسب و مبتنی بر یک شناخت واقع‌گرایانه از وضعیت موجود این منابع و کاربرد روش‌های علمی و صحیح در تمام ابعاد، می‌توان به درکی واقعی و اصولی در خصوص نقش و بازدهی گیاهان دارویی در جوامع رو به رشدی همچون ایران رسید.

میرفخرایی با بیان اینکه داروهای گیاهی میتوانند نقش کلیدی در خودکفایی دارویی و توسعه اقتصادی کشور داشته باشند خاطرنشان ساخت: تمایل کشورهای خارجی به مصرف محصولات گیاهی ایرانی نشان دهنده این است که کیفیت کار ما پذیرفته شده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.