پرخوری به سلامت چشم و مغز آسیب وارد می‌کند

سلامانه : یک کارشناس طب سنتی گفت: برای حفظ سلامتی چشم و مغز باید از پرخوری پرهیز کرد، همچنین استشمام بوهای بد به سلامتی مغز آسیب وارد می‌کند و برای حفظ سلامتی مغز و چشم باید از مصرف غذاهای بخار زا مانند سیر، پیاز خام، تره، و شاهی پرهیز کرد.
 سید جواد علوی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره سلامت مغز و چشم اظهار داشت: برای حفظ سلامتی مغز و چشم باید از مصرف غذاهای بخار زا مانند سیر، پیاز خام، تره، و شاهی پرهیز کرد.
به گفته وی برای حفظ سلامتی چشم باید از پرخوری و مداومت از غذاهای غلیظ مثل حلیم و کله پاچه، بامجان و باقالی پرهیز شود همچنین خواب زیاد، بیخوابی زیاد، خوابیدن به پشت باید و کثرت در جماع به چشم آسیب وارد می‌کند.
این کارشناس طب سنتی افزود: تفکر بیش از حد و اندیشه مداوم درباره مطالب دقیق و حساس همچنین استشمام بوهای بد به سلامتی مغز آسیب وارد می‌کند.
علوی اضافه کرد: بوییدن بوهای خوش مغز را تقویت کردهف همچنین عطرهایی مانند نرگس، عود و مشک برای افراد سرد مزاج و عطر بنفشه برای گرم مزاجان مفید است؛ افراد باید بر اساس مزاج خودشان عطر مناسب باید انتخاب کرد.
وی درباره مسائلی که به سلامت مغز آسیب می‌رساند، عنوان کرد: مصرف غذاهای ترش، پرخوری و نزدیکی جنسی زیاد به سلامت مغز آسیب وارد می‌کند، همچنین باید گفت که در طب سنتی ایران راه‌های زیادی برای حفظ سلامتی جسم و روان وجود دارد.
این کارشناس طب سنتی گفت: برای حفظ سلامتی افراد فقط هنگام گرسنگی باید غذا مصرف کنند و از پرخوری و روی هم خوری پرهیز کنند و تا زمانی که غذای قبلی در معده هضم نشده غذا مصرف نشود چرا که در صورت عدم رعایت به تدریج افرا سلامتی خود را از دست می‌دهند.
علوی خاطرنشان کرد: افراد احساسات و عواطف خود را سرکوب نکنند و با اظهار آنها به دوستان و نزدیکان به حفظ سلامتی خود کمک کرده، همچنین فعالیت جسمی روزانه برای افراد ضروری است زیرا استراحت و خواب کافی نیز به سلامتی کمک می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.