این افراد عمر کوتاه‌تری دارند

سلامانه : در میزان کوتاهی و بلندی عمرتان بعضی عوامل نقش دارد که به دلیل بعضی سهل انگاری‌های به کاهش عمر مفیدمان دامن می زند.

دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ؛با بیان این مطلب که چاقی و اضافه وزن عمر افراد را کوتاه می کند، گفت: این بستگی به شرایط افراد دارد در صورتی که افراد زمینه بیماری دیابت، قلبی عروقی و فشار خون داشته باشند این احتمال به صد در صد می رسد.


به گفته این متخصص برای مبارزه با چاقی تنها یک دستور‌المعلی پیشنهاد می شود و آن پیشگیری است که البته بهتر از درمان است چون با چاقی و اضافه وزن تعداد سلول‌های چربی در بدن زیاد می‌شود و بدین ترتیب احتمال لاغر شدن و کاهش وزن به مراتب پایین می‌آید.


وی در ادامه افزود: باید این را در نظر داشت افرادی که رژیم‌های سخت و سخت می گیرند و لاغر می شوند به دلیل بی توجهی به سبک و عادت غذایی شان دوباره افزای پیدا می کنند و همین سبب می شود دوباره چربی را به بدنشان بر گردانند.


وی اذعان داشت: با چاقی به قلب و ریه فشار می آید و با انبوه قند خون در سلول های بدن مواجه می شویم که مجموع اینها باعث می شود عمر افراد کوتاه شود و بازدهی زندگیشان پایین بیاید.

 

وی خاطر نشان کرد: چاقی یک مساله‌ای است که گریبانگیر مردم جهان است و خیلی‌ها فکر می کنند با دارو و روش‌های کوتاه مدت می‌توانند وزنشان را پایین بیاورند در حالی که لاغری یک پروسه دراز مدت است و رژیم و ورزشی و داشتن سبک غذایی درست می توان به وزن ایده‌آل رسید به درستی راه کوتاه و میان بری وجود دارد که در زمان‌های کم نتیجه مطلوب بدست آورد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.