مدل و الگوی لازم را برای کنترل آلودگی هوا نداریم

سلامانه : معاون سلامت و بحران سازمان پدافند غیرعامل گفت: مدل و الگوی لازم را برای کنترل آلودگی هوا نداریم اما این سازمان ۴ ‏سال است با وزارت بهداشت همکاری ‏می‌کند تا مدل و الگوی لازم را در زمینه آلودگی هوا ‏به دست آورد.

 
به گزارش فارس به نقل از بسیج جامعه پزشکی کشور، مهدی پور معاون سلامت و بحران سازمان پدافند غیر عامل کشور و ‏مسئول پنل پدافند غیر عامل در ششمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا که به همت بسیج جامعه پزشکی در سالن همایشهای ‏رازی برگزار می شود گفت: یکی از پیامد‌هایی که آلودگی محیط زیست می‌تواند به دنبال داشته باشد، آسیب‌های جسمانی است که در ‏برخی مواقع  متأسفانه تا حد غیر قابل جبران پیش می‌رود‏.»

مهدی پور گفت: با توجه به اینکه مدیریت حوزه سلامت نقش مهم و تأثیرگذاری در جامعه دارد این سازمان به مدت 4 سال است که با وزارت ‏بهداشت همکاری می‌کند تا با کمک یکدیگر به پایداری و ارتقاء ملی دست یابیم‏.

وی افزود: امروزه برخی بر این عقیده اند که ریزگردهای موجود در هوا باعث ایجاد جهش ژنی و افزایش ابتلا به سرطان نیز می ‏شود که باید در این زمینه تحقیقات فراوانی انجام شود. ما باید مدل و الگوی لازم در آلودگی هوا را داشته‌باشیم تا بتوانیم بر روی تأثیر ‏آن در سلامت افراد در دوره های زمانی، بحث کنیم و نظریه قطعی و راه حل ارائه دهیم‏.

مسئول پنل پدافند غیر عامل در ششمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا در پایان افزود: ما در ششمین کنگره بین المللی ‏سلامت در حوادث و بلایا متأسفانه به علت اینکه مسئله آلودگی هوا با تعامل وزارت بهداشت،در مرحله پایش و بررسی است به آن ‏نپرداخته‌ایم. ولی به علت اهمیت این موضوع و حیاتی بودن آن در کنگره‌های بعدی  بخشی را به آن اختصاص خواهیم داد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.