افزایش انرژی با مصرف مکمل های خوراکی؟

افزایش انرژی با مصرف مکمل های خوراکی؟

سلامانه :اگر از رژیم غذایی سالم پیروی کنید، روزانه مقادیر بسیار زیادی ویتامین و مواد معدنی وارد بدن تان شده و توان بدنی تان افزایش می یابد. نتیجه بررسی های دانشمندان نشان داده مصرف برخی مکمل های خوراکی مفید ممکن است سبب افزایش انرژی شوند. 


مکمل های انرژی زا
1- مکمل آهن

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، پزشکان، برای درمان کم خونی که سبب خستگی مفرط مبتلایان می شود، مکمل خوراکی آهن تجویز می کنند. برخی دیگر از پزشکان ممکن است علاوه بر مکمل آهن، مکمل ویتامین ث نیز تجویز کنند تا پروسه جذب آهن را تسریع کنند. 


2. ویتامین ب 12 
توانایی جذب ویتامین ب 12 بدن از اوسط عمر کاهش می یابد. به این علت، پزشکان به میانسالان توصیه می کنند روزانه 25 تا 100 میکرو گرم مکمل ویتامین ب 12 یا مولتی ویتامین مصرف کنند. فقدان انواع ویتامین های ب، از جمله بیوتین ( ویتامین ب 7 ) و اسید پانتوتنیک ( ویتامین ب 5 ) می تواند سبب بروز خستگی مفرط شود. برای از بین بردن خستگی و افزایش انرژی باید روزانه مکمل ویتامین ب مصرف کنید.  


مکمل هایی که انرژی زا نیستند 
3- جین سینگ 

مکمل این گیاه، تقویت کننده ای مشهور است، اما سازمان غذا و داروی آمریکا به علت کیفیت پایین جمع آوری و عمل آوری ریشه این گیاه، توصیه کرده در مصرف مکمل این گیاه احتیاط کنید.


4- گوارانا
مکمل این گیاه انرژی زا حاوی مقادیر بالای کافئین است.


5. تورین
نوعی اسید آمینه است که در تهیه نوشابه های انرژی زا که سرشار از کافئین و شکر هستند استفاده می شود. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.