دیگر نگویید کدام شامپو یا صابون بهتر است

سلامانه : برخی باورهای غلط در مورد استفاده از صابون‌ها و شامپو‌ها وجود دارد که افراد در تصمیم‌گیری‌های خود برای خرید مردد می‌شوند و باید در این زمینه آگاهی خود را افزایش دهند.

آرمان نصرالهی متخصص داروسازی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:  شامپوهایی با عناوین حنا، سدر تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تأثیر چندانی بر سلامت مو، پوست ندارند و این شامپو‌ها همانند شامپوهای صنعتی فرمول کنترل شده برای تهیه دارند و تقریباً ترکیب هر دو یکسان است. 
البته در این شامپوهای گیاهی مختصری از عصاره گیاه را وارد فرمول ترکیبی ساخت آن می‌کنند که تأثیر چندانی در شستشو و بهداشت فرد ندارد. 

وی اظهار داشت: برخی این باور اشتباه را در فکر خود دارند که صابونهای جامد آلوده هستند در صورتی که صابونی که خیس می‌شود و در محیط آلوده قرار می‌گیرد، ممکن است محیط مناسبی برای رشد میکروب‌ها باشد اما چون مواد قلیایی صابون ضد میکروب است امکان رشد میکروب روی آن وجود ندارد و اگر برای هفته‌ها بعد از اینکه خیس شوند استفاده نشوند، ممکن است آلوده شود. 

این متخصص در مورد این طرز فکر که صابونهای مایع بهتر از صابونهای جامد تمیز می‌کند، تصریح کرد: این باور اشتباه است، این دو نوع صابون از لحاظ ترکیب‌بندی تقریباً شبیه به هم هستند و برتری نسبت به یکدیگر ندارند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.