دکتر آرش منصوریان، دندان پزشک در گفتگو با سلامانه:

راه‌های درمان آفت/ آفت‌های دهانی طولانی مدت نشانه ابتلا به ایدز هستند

راه‌های درمان آفت/ آفت‌های دهانی طولانی مدت نشانه ابتلا به ایدز هستند

سلامانه : یک متخصص بیماری های دهان و دندان با بیان این که افرادی که در ماه دو تا سه ماه دچار آفت دهانی می شوند و یا کسانی بدون بهبود یافتن آفت قبلی دچار آفت بعدی می شوند، دچار سیستم ایمنی بدن هستند، می گوید:«حتما باید این افراد از نظر خونی و سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گیرند.»

 
دکتر آرش منصوریان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، می‌افزاید:«در واقع می توان گفت وجود آفت های متعدد می تواند دلیلی بر بروز بیماری ایدز باشد.»

 
وی با بیان این که در مورد آفت های ساده و کوچک درمان های دارویی زیاد کاربرد ندارند و کورتیکواستروئیدها اغلب تجویز نمی شوند، خاطرنشان می‌کند:« هر چند استفاده از این داروها هیچ اشکالی ندارد. با این حال چون ممکن است بیمار در این دوره دچار درد و ناراحتی شود، سعی می کنیم تحمل آن را برای بیمار راحت تر کنیم. برای همین از یک سری دهان شویه ها و محلول ها استفاده می کنیم که درد را آرام می کنند و بیمار می تواند غذا بخورد.
به گفته این دندانپزشک شربت دیفن هیدرامین را اگر بیمار یک تا دو قاشق در دهان قرقره کند، تسکین درد ایجاد می شود.»

 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که خود آفت دوره اش چهار تا 5 روزه است، ادامه می دهد:« برای همین بیمار پنج دقیقه قبل از صبحانه، ناهار و شام می تواند یک قاشق شربت دیفن هیدرامین را با یک قاشق شربت آلومینیوم ام جی اس ترکیب کند و آن را یک تا دو دقیقه در دهان نگه دارد. با این کار درد کاهش یافته  می تواند وعده غذایی اش را به راحتی استفاده کند.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.