درمان افسردگی به جلوگیری از بیماری‌های قلبی کمک می‌کند

سلامانه : بنابر یک مطالعه جدید، درمان مؤثر افسردگی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.به گفته محققان، افسردگی یک از عوامل خطرساز بیماری قلبی است اما روشن نیست که درمان افسردگی چه‌طور بر این خطر تأثیر می‌گذارد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، مطالعه ۷۵۵۰ نفر نشان داد که درمان مؤثر افسردگی می‌تواند خطر بیماری قلبی را به حد افرادی برساند که هرگز افسرده نبوده‌اند و از احتمال ابتلای آنها به سکته مغزی، حمله قلبی، نارسایی قلبی و مرگ بکاهد.


خطر مشکلات عمده قلبی در افرادی که با موفقیت تحت درمان افسردگی قرار گرفتند 4.6 درصد، در افراد بدون افسردگی 4.8 درصد، در افرادی که به درمان پاسخ ندادند 6 درصد و در افرادی که در طول مطالعه به افسردگی دچار شدند 6.4 درصد بود.


این یافته‌های محققان مؤسسه قلب مرکز پزشکی اینترمونتین در نشست جامعه کالج بیماری‌های قلب امریکا ارائه شد. مطالعات ارائه شده در چنین نشست‌هایی، تا زمانی که در یک ژورنال مورد بازبینی دیگران قرار نگیرند، مقدماتی انگاشته می‌شوند.


هایدی می، اپیدمیولوژیست بیماری‌های قلب و عروق، گفت: «مطالعه ما نشان می‌دهد که درمان فوری و مؤثر افسردگی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد. با کمک تحقیقات قلبی، می‌دانیم که افسردگی بر خطر درازمدت بیماری‌های قلب و عروق مؤثر است. اما دانستن اینکه رفع علائم افسردگی در کوتاه مدت به کاهش بیماری‌های قلبی‌عروقی می‌انجامد هم می‌تواند به کارکنان نظام سلامت و بیماران کمک کند تا به صورت کامل‌تری درمان علائم افسردگی را دنبال کنند.»

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.