قرص‌های ضد حاملگی خطر مرگ بر اثر سرطان تخمدان را کاهش می‌دهند

سلامانه : مرگ بر اثر سرطان تخمدان در بسیاری از مناطق دنیا به طرز چشمگیری کمتر است و محققان باور دارند که استفاده از قرص ضد بارداری یکی از دلایل اصلی آن است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، آنالیز داده‌های سازمان بهداشت جهانی نشان داد که نرخ مرگ بر اثر سرطان تخمدان بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ در ایالات متحده ۱۶ درصد و در کانادا ۸ درصد کاهش داشته است.


نرخ مرگ بر اثر سرطان تخمدان در اتحادیه اروپا ۱۰ درصد افت داشته است. با این حال برخی کشورها شاهد افت چشمگیرتری بوده‌اند. نرخ مرگ بر اثر سرطان تخمدان در کشور انگلستان ۲۲ درصد کاهش داشته است. به گفته محققان این نرخ در دانمارک و سوئد ۲۴ درصد کاهش یافته است.


مرگ بر اثر سرطان تخمدان در استرالیا و نیوزیلند هم حدود ۱۲ درصد پایین آمده و در ژاپن این نرخ ۲ درصد کاهش داشته است. به گفته محققان، ژاپنی‌ها خیلی کم از روش‌های پیشگیری استفاده می‌کنند.


انتظار می‌رود که نرخ مرگ بر اثر سرطان تخمدان تا سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده امریکا ۱۵ درصد و در اتحادیه اروپا و ژاپن ۱۰ درصد کاهش داشته باشد.


این نتایج در امریکای لاتین تنوع داشت. نرخ مرگ بر اثر سرطان بین سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ در آرژانتین، شیلی و اروگوئه کاهش داشت اما برزیل، کلمبیا، کوبا، مکزیک و ونزوئلا شاهد افزایش بودند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.