گفتگوی سلامانه با دکتر بهزاد قربانی، روانپزشک/

به تمام درخواست‌های جنسی همسرمان تن بدهیم؟

به تمام درخواست‌های جنسی همسرمان تن بدهیم؟

سلامانه : یکی از سوال‌هایی که گاهی برای خانم‌ها یا آقایان پیش می‌آید، این است که آیا باید در طول رابطه زناشویی، به تمام درخواست‌های جنسی همسرشان تن دهند؟ و اینکه اگر اختلافی در این زمینه وجود داشت، چه؟

 

دکتر بهزاد قربانی، روان‌پزشک در پاسخ به این سوال به خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» می‌گوید: «به‌طور کلی، برقراری رابطه جنسی در روابط زناشویی، درست و غلط یا خوب و بد ندارد. یعنی مهم‌ترین نکته در رابطه زناشویی، رضایت‌مندی و لذتی است که برای هر دوطرف ایجاد می‌شود.»

 

رییس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا تاکید می‌کند که اگر در طول رابطه جنسی، یکی از زوجین با انجام دادن حرکتی، لذت ببرد و دیگری آزار ببیند، بهتر است که از انجام آن حرکت، خودداری شود.

 

دکتر قربانی می‌افزاید: «هدف از برقراری رابطه جنسی، کسب لذت هر دو طرف است و نه فقط یکی از زوج‌ها». وی صحبت‌های خود را این‌طور ادامه می‌دهد: «در برخی از موارد، تمایل نداشتن به انجام بخشی از خواسته‌های جنسی یکی از زوجین توسط طرف مقابل، صرفا به دلیل لذت نبردن از آن حرکت نیست. یعنی ممکن است در پس این عدم تمایل، مشکلاتی مانند وسواس برای انجام برخی حرکت‌های جنسی وجود داشته باشد. بهتر است بدانید که درمان این نوع وسواس می‌تواند به زن یا شوهر کمک کند که هم به خواسته‌های جنسی همسر خود تمایل نشان بدهد و هم از انجام این خواسته‌ها، لذت ببرد.»

 

وی به وجود برخی از باورهای نادرست در روابط زناشویی هم اشاره می‌کند و می‌گوید که مشاوره و اصلاح باورهای نادرست، می‌تواند به داشتن رابطه زناشویی لذت‌بخش، کمک کند. «هدف از برقراری رابطه زناشویی، لذت بردن دوطرفه و ایجاد محبت بین طرفین است؛ نه اینکه یکی از رابطه لذت ببرد و دیگری شکنجه بشود.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
 • علي اصغر پيرزوان چهارشنبه, 16 بهمن 1392 - ساعت : 10:34:43
  سلام
  موضوع بسيار خوب و مهمي است. ولي نفرموديد حل مشكل چيست
  با تشكر
 • ديانت چهارشنبه, 16 بهمن 1392 - ساعت : 09:17:57
  براي آگاهي بيشتر در اين زمينه‌ها و دستيابي به جزئيات مورد نياز به كتاب معروف حلية‌المتقين مراجعه فرماييد.
  • میری چهارشنبه, 16 بهمن 1392 - ساعت : 19:48:06
   برو بابا