خطر ابتلا به بیماری روانی و خودکشی در کودکان یتیم

خطر ابتلا به بیماری روانی و خودکشی در کودکان یتیم

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، کودکانی که مرگ یکی از اعضای خانواده را تجربه می کنند به احتمال زیاد در مراحل بعدی زندگی در معرض ابتلا به بیماری های روانی مانند شیزوفرنی قرار می گیرند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان معتقدند کودکانی که خواهر، برادر، پدر یا مادرشان خودکشی کرده اند بیش از سایر همسالان شان در معرض ابتلا به بیماری های روحی روانی قرار دارند.


محققان دانشگاه اسلو نروژ پس از تجزیه و تحلیل داده های بیش از 900 هزار کودک که بین سال های 1973 تا 1985 به دنیا آمده اند، اعلام کردند، از جمع 308 هزار کودکی که مرگ یکی از اعضای خانواده را تا 13 سالگی تجربه کرده اند، بیش از 26 هزار نفر خودكشی کرده اند و 280 هزار نفر به صورت طبیعی جان داده اند.


بر اساس گزارش انجمن مبارزه با بیماری های روانی اسکاندیناوی، کودکان مبتلا به روان پریشی و شیزوفرنی که در معرض خودکشی کردن قرار دارند باید روان و دارو درمانی شوند تا به جامعه بازگردند و زندگی طبیعی داشته باشند. 


دکتر کاترین آبل، استاد مرکز بهداشت روانی زنان دانشگاه مالمو سوئد گفت:" یافته های ما نشان می دهند تجربه کردن مرگ والدین یا خواهر و برادر رابطه مستقیمی با ابتلا به بیماری روانی در مراحل بعدی زندگی دارد. " 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.