چرا برخی خانمها بیش از حد آرایش می کنند؟

سلامانه :  وقتی زنی همیشه آرایش غلیظ می‌کند و به آرایش خود شدیداً وابسته است، نشان دهنده پیامی بسیار عمیق‌تر از جهات مختلف است.

به گزارش  سایت مردمان ؛ زنی که آرایش غلیظ می‌کند و شدیداً به آن آرایش وابسته است (یعنی نمی‌تواند بدون آن نوع آرایش از خانه خارج شود)، نشان دهند این است که چیزی را پنهان می‌کند، چیزی که ممکن است فقط ظاهری نباشد (مثل چروک‌های پوست یا احساس عدم زیبایی).

آن زن چیزی از درون خود، وجود درونی خود را پنهان می‌کند. چیزی که درمورد آن احساس کمبود می‌کند، مثل اعتمادبه‌نفس، دوست داشتن و پذیرش خود.
یادتان باشد، ظاهر هر شخص تا حدی نشان دهنده درون اوست و اگر زنی قصد دارد چیزی را در ظاهر خود پنهان کند، منعکس‌کننده سطحی بسیار از ظریف‌تر از چیزی است که در درون خود می‌خواهد پنهان کند.

برای خیلی خانم‌ها آرایش مثل یک پوشش، یک ماسک، تغییر قیافه، یک حفاظ می‌ماند.

خیلی از خانم‌هایی که بخاطر اینکه تصور می‌کنند به اندازه کافی زیبا نیستند، به آرایش کردن های غلیظ وابسته هستند، با اینکار در واقع افسوس و ناراحتی خود را بخاطر آسیب زدن به دیگران در جامعه بخاطر ظاهر نازیبایشان نشان می‌دهند. با آن آرایش غلیظ می‌خواهند بگویند که از زشت بودن خود متاسف هستند.

خیلی ناراحت‌کننده است که زنان بسیاری در جامعه امروز تصور می‌کنند که باید چیزی را بپوشانند زیرا نشان می‌دهد که در ترس مداوم از دیده شدن به صورت طبیعی خود هستند. بدترین اتفاقی که ممکن است برای این افراد بیفتد این است که دیگران چیزی که زیر این لایه‌های ضخیم آرایش هست را ببینند -- خود واقعی آنها را.

این افراد به جای اینکه این مشکل را ریشه‌ای برطرف کنند، سعی در پنهان کردن آن دارند.

از نظر متافیزیکی، صورت (روی) به معنی رویارویی با چیزهای مختلف در زندگی بوده است و خیلی‌ها واقعاً دوست ندارند با چیزی در زندگی رویارو شوند و خیلی وقت‌ها هم علت آن این است که این مسائل برای آنها دردناک است. ممکن است قبلاً توسط این مسائل ضربه خورده باشند و ازآنجاکه افراد ضعیفی هستند، به جای برخورد با این مسائل از آنها فرار می‌کنند. و هر چه بیشتر فرار می‌کنند، بیشتر با این مسائل روبه‌رو می‌شوند زیرا چیزی که از آن فرار کنیم، همیشه به دنبالمان می‌آید.

زنان ضعیف و ضربه‌خورده زیادی در دنیا هستند که طبیعتاً زیبا و جذاب هستند و وقتی مردان آنها را برای اهداف جنسی خود وارد زندگی‌شان می‌کنند، با این تصور که الهه زیبایی را اسیر کرده‌اند، با همه مشکلات و ناراحتی‌هایی که به دنبال آن صورت زیبا/باسن و سینه‌های برجسته، پاهای خوش فرم و … می‌آید مایوس شده و ضربه می‌خورند.

در مورد زنانی که بدنی زیبا اما صورتی زشت دارند صادق است که برای پوشاندن صورت خود از آرایش بسیار زیاد استفاده می‌کند. این هم همان است، این زن ضربه خورده است و از درون، ذهن، روح و روان آسیب دیده است.

یک زن می‌تواند صورت خود را بپوشاند اما نمی‌تواند مشکلات خود را پنهان کند زیرا به مرور زمان سر باز کرده و خود را نشان خواهند داد.

اگر مشکلات و مسائل زنی بررسی نشده و حل نشود، به بخشی از شخصیت او تبدیل شده و قادر به سرکوب کردن آنها نخواهد بود درست مثل اینکه نمی‌توانید شخصیت و طبیعت خود را سرکوب کنید زیرا شامل رفتارهای شماست و رفتارها و اعمال شما در ارتباط با احساساتتان می‌باشد.

همه انسان‌ها محرک‌های احساسی دارند که ممکن است مورد آسیب قرار گیرند و وقتی آسیب ببینند، واکنشی از عمق وجود ما و از هسته مرکزی‌مان صورت گرفته که نشاندهنده چیزی جز حقیقت نخواهد بود، چه زشت و چه زیبا، و به همین دلیل است که نمی‌توانید خود واقعی‌تان را مخفی کنید، چه سالم باشد و چه ناسالم.

در آخر باید بگوییم، از آنجا که همیشه برای هر قانونی استثناهایی هم وجود دارد، درمورد زنانی که آرایش غلیظ می‌کنند هم استثنا وجود دارد. خیلی از زن‌ها به دلایل بسیار پیش‌پا افتاده و ابتدایی دوست دارند زیاد آرایش کنند اما سرشار از اعتمادبه‌نفس هستند و خود را بسیار دوست داشته و پذیرفته‌اند.

درنتیجه، تجربیات آنها در زندگی کاملاً متفاوت است زیرا از درون قوی هستند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
 • سعید ب جمعه, 18 بهمن 1392 - ساعت : 02:58:08
  با اصل مطلب بیان شده در این مقاله موافق هستم. اگر اصل زیباتر شدن توسط ارایش را که در تمامی خانمها صادق است کنار بگذاریم نوع و شدت ارایش یک خانم میتواند در گذشته و وضعیت فعلی وی ریشه داشته باشد. به طور مثال بیان موضوعی که با توجه به شرایط حاکم بر جامعه با کلام قادر به بیان ان نیست یا یک خلع عاطفی و یا حتی نداشتن یک پشتوانه فکری درست
 • مرتضي پنجشنبه, 17 بهمن 1392 - ساعت : 23:54:09
  منم مطلبو خوندم زياد جالب نبود اكثر خانما حالا با غليظيش كار ندارم آرايش مي كنند و در جامعه روز مره هستنند و در خيابان رفت و امد و در مهماني و در ساير قشر مثلا بازيكرا يا مردمان عادي (زن) اين اريش هست از زمان قديم بود و طبق رول به جلو و پيشرفته عمل مي كند اين ها يكسريشان به بحث نزديكشان دوستاشان و اطرافشان حساس اند نمي خواند اطرافشان بگويد كه چرا پير و افسرده شده و يا سياه شده اين خانما در جامع ما خيلي زياد هستند اما اوناي غليظ سرو كار دارند اونا خاچ هستند اريش غليظ پول غليظ هم مي خواهد اكثرشان مي دانند كه چه جوري پولشو در بياورند.
  اگر خانما ارايش نشوند فرقي بين مردان و زنان به وجود نمي ايد با اينكه اكثر پسراي امروز با فرهنگ خانما و گفتار و لحجه اونا قدم بر مي دارن

  اريش باشد براي خانما نرمال با كنترل همسرشان جذب مخاطب نكند و تحريك اور نباشد
 • a پنجشنبه, 17 بهمن 1392 - ساعت : 14:09:14
  آی گفتی
 • وحید پنجشنبه, 17 بهمن 1392 - ساعت : 09:32:02
  مخالفم. به نظرم نویسنده این متن خانم ها رو خیلی ضعیف می پندارند در حالی که اینطور نیست.