چهار دلیل پرهیز از نوشابه های گاز دار

چهار دلیل پرهیز از نوشابه های گاز دار

سلامانه : پزشکان دلایل زیادی برای مضر بودن نوشابه های گازدار برمی شمرند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بهتر است پیش از نوشیدن نوشابه های گاز دار و به خطر انداختن سلامت تان از چهار دلیل اصلی متخصصان برای خطرناک بودن نوشابه ها آگاه شوید: 


1. افرادی که به جای شیر کم چرب و آب میوه خالص، نوشابه های گازدار می نوشند، باید بدانند، اسید فسفریک موجود در این نوع نوشیدنی ها جذب ویتامین آ، کلسیم و منیزیم را در دستگاه گوارش مختل می کند. 


2- اکثر شرکت های تولید نوشابه های گازدار از شربت ذرت که سرشار از فروکتوز و رادیکال های آزاد است و سبب افزایش احتمال آسیب دیدگی بافت ها و ابتلا به دیابت می شود استفاده می کنند. 


3- بطری های پلاستیکی که نوشابه های گاز دار و آب های معدنی در آن ها نگهداری می شوند حاوی ماده شیمیایی سمی به نام bisphenol است.

کارشناسان بهداشت عمومی توصیه می کنند، کودکان نباید مواد غذایی و نوشیدنی هایی که در این بطری ها نگهداری می شوند را مصرف کنند و بنوشند. 


4- نوشیدن نوشابه های گازدار سبب افزایش وزن می شود. دانشمندان پس از مطالعه بر روی بیش از هزار و پانصد  فردی که نوشابه گازدار می نوشیدند، پی بردند این اشخاص 41 درصد بیشتر از سایرین به افزایش وزن و چاقی مبتلا خواهند شد. نوشیدن مایعات شیرین سبب ذخیره شدن کربوهیدرات و چربی در سلول های بدن، ترشح بیشتر هورمون انسولین و گرسنه تر شدن فرد می شود. 
 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.