یک متخصص پوست: آلودگی هوا موجب تسریع روند پیری پوست می‌شود

یک متخصص پوست: آلودگی هوا موجب تسریع روند پیری پوست می‌شود

یک متخصص پوست و استادیار دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: آلودگی هوا و مواد آلاینده موجب تسریع روند پیری پوست می‌شود.

دکتر غلامرضا عشقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، عنوان کرد: آلودگی هوا و تابش مستقیم نور آفتاب موجب تسریع در روند پیری پوست شده و درصد ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

وی اظهار کرد: در مناطق کوهستانی که تابش نور آفتاب مستقیم بوده موجب ایجاد لکه‌های پوستی و تغییرات رنگ پوست شده و در درازمدت ممکن است به سرطان پوست منجر شود.

دکتر عشقی خاطرنشان کرد: آلاینده‌های حاصل از سوخت‌ها با بستن منافذ پوستی منجر به چین و چروک صورت می‌شود که بیماران نباید به تبلیغات به ویژه تبلیغات ماهواره‌ای گوش بسپارند و اقدام به مصرف انواع کرم‌ها کنند چرا که اغلب آنها نه تنها هیچ تاثیری نداشته بلکه تاثیر سوء بر پوست بیمار می گذارد.

وی بیان کرد: برای محافظت از پوست و جلوگیری از بیماری‌های پوستی باید بیماران با تجویز پزشک اقدام به مصرف داروها و کرم‌ها کنند و مصرف سبزیجات را افزایش دهند و از محصولاتی که دارای مواد نگهدارنده هستند، خودداری کنند.

دکتر عشقی در پایان تاکید کرد: افراد ساکن مناطق کوهستانی که به علت شرایط محیطی دارای پوست خشک‌تری هستند باید از مرطوب کننده‌های مورد تایید پزشکان استفاده کنند تا پوستی سالم داشته باشند.

شنبه  28/11/91  9:24

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.