گفتگوی سلامانه با دکتر محمدرضا صفری‌نژاد،رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران:

رازهای ارگاسم زنان

رازهای ارگاسم زنان

سلامانه :آنورگاسمی با نرسیدن به اوج لذت جنسی، یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها از آن رنج می‌برند. به‌نظر شما، این مشکل شایع می‌تواند درمان ساده‌ای داشته باشد؟

 

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» می‌گوید: «علت بیشتر آنورگاسمی‌ها در خانم‌ها، کمبود اطلاعات زوجین درباره نحوه برقراری رابطه زناشویی و شناخت صحیح نقاط حساس بدن یکدیگر است. یعنی بیشتر آقایان، از فیزیولوژی جنسی خانم‌ها خبر ندارند و متاسفانه، برخی از خود خانم‌ها هم از فیزیولوژی جنسی‌شان مطلع نیستند.»

 

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش می‌افزاید: «خانم‌ها برای رسیدن به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی، نیاز به حدود 10 تا 15 دقیقه تحریک مناسب دارند. هیچ خانمی صرفا با نزدیکی واژینال به ارگاسم نمی‌رسد و هیچ خانمی هم برای رسیدن به اوج لذت جنسی، نیاز به دخول ندارد.»

 

رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران تاکید می‌کند که خانم‌ها فقط با تحریک، به ارگاسم می‌رسند. اما چه نوع تحریکی؟ «تحریکی که هم مدت زمان آن کافی و هم از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. بیشتر آقایان، به اشتباه فکر می‌کنند که همسر آنها با دخول واژینال، به ارگاسم می‌رسد. در صورتی که اگر آقایان بخواهند بدون هیچ تحریک و معاشقه‌ای با همسر خود رابطه واژینال انجام بدهند، به‌طور حتم فقط همسرشان را متحمل درد شدید و بدون لذتی کرده‌اند.»

 

این ارولوژیست می‌افزاید: «دریافت تحریک‌های کافی می‌تواند در لذت بردن و رسیدن به اوج لذت جنسی برای خانم‌ها، بسیار مفید و موثر باشد. این تحریک‌ها می‌توانند با شناخت تدریجی نقاط حساس بدن خانم‌ها مانند لاله گوش، زیر بغل، نوک سینه یا کلیتوریس آنها اتفاق بیفتند.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.