آفتاب عامل کاهنده فشار خون

سلامانه : بنا بر یافته های اخیر موسسه تحقیقاتی پوست بریتانیا قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید فشار خون را کاهش می دهد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران؛ طبق مطالعات اخیری که توسط محققان دانشگاه انگلستان صورت گرفته قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند فشار خون را پایین بیاورد.محققان با انجام یک آزمایش بر روی گروهی از افراد بیمار قادر به دریافت این نتایج شدند.

برای این کار، آنها برای اولین بار شرکت کنندگان را در زیر یک لامپ حرارتی بدون اشعه UVA قرار دادند.این آزمایش هیچ عوارضی در خون آنها نداشت.آنها به مدت ۲۲ دقیقه ذر زیر اشعه UVA قرار گرفتند و فشار خون آنها ارزیابی شد.با مقایسه اطلاعات به دست آمده از قبل و بعد از قرار گرفتن در معرض اشعه، کاهش قابل توجهی در فشار خون آنها دیده شد.

در واقع، این پدیده را می توان اینگونه توضیح داد که به علت افزایش اکسید نیتریک (NO)  از خورشید این نتیجه حاصل شده.در حال حاضر در جریان خون ما، این عنصر نقش مهمی در کنترل فشار خون دارد.

دونالد لیو عضو موسسه تحقیقاتی پوست، گفت: تابش اشعهUVA  به پوست انسان عروق شریانی را بطور مستقل ازسنتاز اسیدنیتریک پر می کند و منجر به کاهش فشار خون می شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.