هر ضد آفتابی سازگار پوست شما نیست

سلامانه :یک پزشک پوست گفت: هر ضد آفتابی سازگار پوست افراد نیست در واقع ضد آفتاب بر حسب جنس، سن، و نوع پوست باید برای پوست صورت استفاده شود.
حمید فلاحی متخصص پوست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ضد آفتاب‌های حاوی کرم پودر دارای‌‌ همان خاصیت ضدآفتاب هستند اما نوع و همچنین spf آن باید توسط پزشک متخصص پوست تعین شود. 
 
وی افزود: اشعه خورشید همراه با نوع خاصی از اشعه به نام ماوراء بنفش، طیف‌های A، B و C دارد که برای پوست مضر است و این در حالی است که ماوراء بنفش C از اتمسفر رد نمی‌شود و وارد زمین نمی‌گردد زیرا نوع C بسیار سوزنده و خطرناک است. 
 
وی اذعان داشت: باید در مقابل اشعه نوع  Aو B محافظت کرد و برای نگهداری پوست و حفظ سلامت آن از کرم‌های مخصوص ضد آفتاب استفاده کنیم. 
 
وی اظهار داشت: البته هر نوع ضد آفتابی برای پوست افراد مناسب نیست و باید نسبت به سن، نوع پوست وجنس، ضد آفتاب مخصوص زیر نظر پزشک معالج مصرف گردد در واقع برای اطفال باید از ضد آفتاب‌های مخصوص اطفال استفاده کرد برای سنین ۱۲ تا ۲۰ سال باید از ضد آفتاب‌های فاقد چربی استفاده شود و برای سنین ۳۰ تا ۴۵ سال نیز از ضد آفتاب مخصوص پوست‌های نرمال و افراد ۵۰ سال به بالا نیز از ضد آفتاب‌های مخصوص پوست‌های خشک استفاده کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.