افشین یداللهی درگذشت

سلامانه : افشین یداللهی ترانه‌سرای سرشناس چشم بر اثر تصادف از جهان فروبست.

به گزارش خبرآنلاین، افشین یداللهی متولد دی ماه ۱۳۴۷ در اصفهان بر اثر تصادف و در حالی که از هشتگرد به تهران بازمی گشت از دنیا رفت. یداللهی پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه سرایان اهل ایران است.

او فعالیت‌های حرفه‌ای ترانه‌سرایی خود را در سال ۱۳۷۶ در سازمان صدا و سیما آغاز کرد.

افشین یداللهی سال ۱۳۴۷ در اصفهان به دنیا آمد. او پزشک متخصص اعصاب و روان بود اما بیش از همه برای ترانه‌هایش شناخته می‌شد. 
او ترانه‌سرای آهنگ‌های تیتراژ بسیاری از سریال‌های تلویزیونی از جمله «تبریز در مه» با صدای سالار عقیلی، «در مسیر زاینده‌رود»، «میوه ممنوعه» و «غریبانه» با صدای احسان خواجه‌امیری و «مدار صفر درجه» با صدای علیرضا قربانی بود.

یداللهی، در سال ۱۳۸۰ با همكاری یغما گلرویی، سعید امیراصلانی، عباس سجادی، محمدرضا حبیبی، افشین سیاهپوش، نیلوفر لاری و... جلساتی را تحت عنوان خانه ترانه به صورت مستقل و وابسته به هیچ ارگانی راه اندازی كرد. ابتدا این جلسات در محافل دوستانه به صورت دوره ای برگزار می شد كه به خواندن ترانه، نقد ترانه و جلسات كارگاهی می گذشت و به تدریج با هماهنگی هایی جلسات خانه ترانه به فرهنگسرای قانون منتقل شد و به علت افزایش تعداد شركت كنندگان جلسات در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرا برگزار شد.

«حرف‌هایی که باید می‌گفتم و تو باید می‌شنیدی»، «مشتری میکده‌ای بسته»، «امشب کنار غزل‌های من بخواب» و «جنون منطقی» از جمله مجموعه شعرهای یداللهی است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif