تست‌های تشخیص خطر زایمان زودرس در حاملگی‌های اول بی‌فایده‌اند

سلامانه : مطالعه‌ی جدیدی بیان می‌کند دو تست غربالگری از نظر خطر زایمان زودرس به ندرت به تشخیص مشکل در حاملگی‌های بار اول کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، قدرت پیش‌بینی این تست‌ها فقط در مورد زایمان‌های زودرس طبیعی مورد ارزیابی قرار گرفت و آنهایی که به خاطر اعمال پزشکی مثل جراحی سزارین یا القای زایمان، زود زایمان کرده بودند، مورد مطالعه قرار نگرفتند.


دکتر اوما ردی، گفت: «این روش‌ها که برای ارزیابی زنان در اولین حاملگی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیاری از کسانی را که بعدها دچار زایمان زودرس خواهند شد، تشخیص نمی‌دهند. ما نیاز داریم که تست‌های غربالگری بهتری طراحی کنیم تا در اوایل حاملگی مورد استفاده قرار بگیرند.»


بنا بر اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده‌ی امریکا، تولد پیش از موعد، به زایمان قبل از هفته‌ی ۳۷ بارداری گفته می‌شود. تولد پیش از موعد عامل اصلی مرگ نوزاد یا ناتوانی بلندمدت است.


یکی از تست‌های مورد استفاده سونوگرافی دهانه‌ی رحم است. تست دوم فیبرونکتین جنینی را بررسی می‌کند. فیبرونکتین یک پروتئین شبیه چسب است که کیسه‌ی آمنیوتیک را به رحم متصل نگاه می‌دارد. برخی مطالعات بیان کرده‌اند که وجود فیبرونکتین جنینی در واژن نشانه‌ی افزایش خطر زایمان زودرس است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.