مراقب گاز گربه ها باشید

مراقب گاز گربه ها باشید

سلامانه : گاز گربه می تواند باعث بستری شدن در بیمارستان شود.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «wwltv»، تحقیق جدیدی که در مجله «Hand Surgery» منتشر شده، نشان می دهد یک سوم افرادی که توسط گربه گاز گرفته می شوند، از بیمارستان سر در می آورند. دو سوم افراد این گروه هم برای پاک کردن عفونتی که وارد زخم شده، به جراحی نیاز پیدا می کنند. زنان میان سال هم بیشترین قربانیان هستند. این تحقیق روی 193 نفر که بین سال های 2009 تا 2011 برای مداوا مراجعه کرده بودند، صورت گرفته.


بریان کارلسن، جراح ارتوپد و یکی از محققان کلینیک «مایو» در مینه سوتا، می گوید دندان نیش گربه به درون پوست نفوذ می کند و باکتری ها را به طور مستقیم وارد مفاصل و بافت های بدن می کند و سبب عفونت می شود.

او می گوید، مردم اغلب به گاز گربه توجهی نمی کنند چون خیلی ریز و کوچک است اما همین زخم کوچک می تواند کار شما را به بیمارستان بکشد:«گاز گربه باعث عفونت های جدی می شود که می تواند باعث بستری شدن در بیمارستان، استفاده از آنتی بیوتیک ها و گاهی اوقات جراحی شود.»


خانم داون بوتان، از اهالی مینه سوتا، می گوید یک هفته بعد از اینکه گربه اش او را گاز گرفت، ناچار شده به بیمارستان برود و 8 هفته درگیر مداوا بوده و 150 هزار دلار خرجش شده:«زخم که روی مچ دستم بود را شستم و ضد عفونی اش کردم. فکر کردم خودم می توانم درستش کنم اما بعد از یک هفته نمی توانستم مچم را تکان بدهم.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.