دارو ارزان‌تر می‌شود

سلامانه : رئیس سازمان غذا و دارو از ارزان‌تر شدن تمام داروهای وارداتی در سال ۹۳ خبر داد و گفت: بیمه‌ها لیست سوم کاهش قیمت دارو را با ۴۵ روز مقاومت قبول کردند و شرط هم گذاشتند که دیگر لیست جدیدی ارائه نشود.
 
رسول دیناروند در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا لیست جدیدی برای کاهش قیمت دارو در ادامه سه لیست قبلی ارائه خواهد شد، اظهار داشت: بیمه‌ها لیست سوم کاهش قیمت دارو را با 45 روز مقاومت قبول کردند و شرط هم گذاشتند که دیگر لیست جدیدی ارائه نشود تا این مسئله (لیست سوم کاهش قیمت دارو) را پذیرفتند و فکر می‌کنم واقعاً تعداد اقلام دارویی گرانی که باقی مانده باشد بسیار کم است.
وی در پاسخ به این موضوع "قبلاً قول داده بودید که اگر دارویی گران بود به این لیست اضافه شود" عنوان کرد: بله، البته تعداد اقلام دارویی محدود دیگری نیز وجود دارد که گران هستند و براساس بررسی‌هایی که خودمان انجام می‌دهیم و همچنین شکایاتی که بررسی می‌کنیم در سال آینده به این موارد رسیدگی خواهیم کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو درباره برنامه‌های دارویی در سال 93 گفت: برنامه دارویی سازمان غذا و دارو در سال آینده یک برنامه متعادلی خواهد بود یعنی تفاهم‌نامه‌هایی با بیمه‌ها خواهیم داشت، زیرا اعتباراتی که در این زمینه (دارویی و بیمه) وجود دارد کم نیست تا بتوانیم پوشش جامعی برای داروها داشته باشیم تا با اطمینان به مردم اعلام کنیم که کسی بر اثر پرداخت هزینه‌های دارویی دچار مشکل نشود.
دیناروند درباره تولیدات جدید دارویی در کشور نیز بیان داشت: در سال آینده داروهای جدید ایرانی به بازار خواهد آمد، همان‌طور که هرساله داروهای جدید داخلی تولید می‌شود و براساس قولی که قبلاً دادم، هیچ رونمایی دارویی نخواهیم داشت ولو اینکه دارو در کارخانه تولید و در بازار عرضه شده باشد، براین اساس برای داروهایی که بسیار مهم هستند مراسم افتتاحیه خواهیم گرفت، ولی هرسال حدود 50 قلم داروهای وارداتی توسط شرکت‌های داخلی تولید می‌شود و عنوان داروهایی را می‌گیرند که برای نخستین بار در کشور تولید شده است.
رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به این پرسش که آیا دارو ارزان‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: بنده امیدوار هستم سال آینده همه داروهای وارداتی ارزان‌تر شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.