ورزش‌هایی که با کمر شما دوست هستند

سلامانه : از مهمترین علل کمردردها، ضعیف بودن عضلات کمر است و بهترین راه مقابله با این دردها انجام دادن ورزش‌های مناسب و صحیح است.

فرشید باقری، متخصص ارتوپد، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: یکی از علل کمردرد و دردهای سیاتیکی ضعف عضلات کمر و شکم است که بهترین راه مقابله با این دردها انجام نرمش‌های طبی برای تقویت این عضلات است.
وی گفت: قبل از انجام ورزش‌های طبی، باید علت کمردرد مشخص باشد. زیرا اگر کمردرد به علت عوامل خطرناک مثل انواع تومورها و شکستگی ستون مهره‌ها باشد، نیاز به درمان‌های تخصصی‌تر دارد. اما اگر علت ایجاد کمردرد، رگ به رگ شدن و یا بلند کردن اجسام سنگین باشد، ورزش کردن کمک زیادی به کنترل درد می‌کند.

باقری با بیان اینکه ورزش، برای کاهش درد نیست بلکه برای جلوگیری از تکرار حملات درد و کنترل دردهای بعدی است، افزود: مصرف منظم داروها و استراحت در کنار انجام ورزش‌های مجاز و تحت نظر پزشک به بهبود درد کمک بسیاری می‌کند.

وی ادامه داد: ورزش‌هایی که برای افراد مبتلا به کمردرد تجویز می‌شود، ورزش‌های پشت و یا به اصطلاح تمرینات ویلیامز و مکنزی است، که باعث انقباض عضلات پشت و ناچیز شدن فشار وارده به کمر می‌شوند.

این متخصص ارتوپد تصریح کرد: ورزش‌های شکمی، دراز و نشست، دوچرخه روی هوا، شنا روی زمین به تقویت عضلات پشتی و عضلات جلویی  و همچنین راه رفتن در آب کمک می‌کنند.

وی در پایان گفت: این ورزش‌ها باید به طور مداوم، و به مدت 1/5 ماه انجام شود تا اثرات خود را نشان دهند. کمتر از 6 هفته ورزش تأثیری در بهبود درد ندارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.