تجویز بیش از حد مخدر پس از سزارین

سلامانه : سه مطالعه‌ی جدید بیان می‌کنند زنان به طور مرتب پس از سزارین، بیش از نیاز مسکن‌های مخدر مصرف می‌کنند. این قضیه ریسک سوء استفاده را بالا می‌برد.

سزارین شایع‌ترین جراحی با بستری بیمارستانی در ایالات متحده است. بنا بر گفته‌ی محققان سالانه ۱.۳ میلیون عمل سزارین انجام می‌شود. اما اطلاعات کمی راجع به مقدار مورد نیاز داروها برای کنترل درد بیماران وجود دارد. به همین خاطر، مقدار داروی تجویزی بسته به پزشک فرق دارد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، این سه مطالعه نتیجه گرفتند که برای تحدید میزان داروهای باقی‌مانده‌ای که می‌تواند به دست آدم‌های اشتباه بی‌افتد، باید مراقبت بیشتری به عمل آید. اکثر افرادی که از مواد افیونی برای دلایل غیر پزشکی استفاده می‌کنند، آن را از دوستان و آشنایانی که داروی اضافه دارند، تهیه می‌کنند. خیلی از بیماران هم داروی خود را در جای امنی نمی‌گذارند و کودکان کم‌سن را در معرض خطر قرار می‌دهند.


دکتر سارا اسموندسون که راهبر یکی از این سه مطالعه و دانشیار طب مادر-جنین در دانشگاه واندربیلت است، گفت: «ما منشأ این مخدرهای اضافی هستیم و باید برای کنترل آن، تلاش بیشتری بکنیم. اما باید دقت هم کنیم که هر فردی داروی مورد نیازش را داشته باشد.»


این مطالعات در تاریخ ۸ ژوئن در ژورنال Obstetrics & Gynecology منتشر شدند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.