سینوزیت و راه‌های درمان آن در طب سنتی

سلامانه : متخصص طب سنتی در مورد راه‌های درمان سینوزیت گفت: از راه‌های درمان سینوزیت کاهش مصرف نمک در وعده‌های غذایی است و در مقابل توصیه می‌شود از غذاهای بخارپز، سبزیجات و حبوبات بیشتر استفاده شود.

 
علی حسینی در گفت‌وگو با فارس گفت: سینوزیت بیماری بسیار شایعی است و در اکثر بیمارانی که از گرفتگی بینی، ترشح پشت حلق و احساس درد در سر و صورت شکایت دارند، بروز می کند.

وی ادامه داد: چون پوشش داخلی بینی به پوشش داخلی سینوس‌های اطراف بینی متصل است، هر عاملی که مخاط بینی را درگیر کند، سینوس‌های اطراف بینی را نیز درگیر می کند و به شکل آبریزش بینی و عطسه مشاهده می شود.

این متخصص طب سنتی در مورد راه‌های درمان سینوزیت گفت: بخور دادن دو طرف صورت بسیار توصیه می شود به‌گونه‌ای که ابتدا باید دو طرف صورت غیر از پیشانی را بخور داده و پیشانی با یک روسری بسته شود. این کار به نرم شدن مخاط بینی و سینونس ها کمک می کند.

حسینی افزود: همچنین همراه با بخور دادن مقداری بابونه را مانند چای دم کرده مقداری جوهر پونه به دم کرده بابونه اضافه شود و دو طرف صورت با آن بخور داده شود.

وی ادامه داد: تحریک بینی، ایجاد عطسه و آبریزش بینی زیاد نیز از راه‌های درمان سینوزیت است چون با این اقدام، عفونت‌ها تخلیه می شوند. این حرکت در زمان پس از بخور باید انجام شود.

این متخصص طب سنتی، شست‌وشوی بینی را پس از تحریک بینی و عطسه موثر دانست و گفت: حدود یک لیتر آب جوشیده خنک شده به همراه یک قاشق غذاخوری نمک را به همراه دستگاه شست‌وشوی بینی که در داروخانه ها موجود است در بینی بالا کشیده شود. این محلول وارد حلق می شود و به خارج شدن عفونت کمک می کند.

حسینی گفت: این نکته را نباید فراموش کرد که اقدامات گفته شده باید در شرایطی انجام شود که فرد در منزل باشد و در حال استراحت کردن باشد تا مشکلی برایش ایجاد نشود همچنین توصیه می شود که روزانه در این مدت حدود 8 لیوان آب مصرف شود.

وی به نوع تغذیه در این دوران نیز اشاره کرد و گفت: مصرف نمک در وعده‌های غذایی تا حد امکان باید کاهش یابد چراکه نمک باعث جمع شدن آب در بافت‌ها و دفع کلسیم می شود. همچنین مصرف گوشت قرمز بهتر است کمتر شود و از غذاهای بخارپز، سبزیجات و حبوبات بیشتر استفاده شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.