فرزندمان باید در چه ساعتی بخوابد؟

فرزندمان باید در چه ساعتی بخوابد؟

سلامانه : دانستن این که فرزندانتان را چه ساعتی به تختخواب ببرید، یکی از چالش‌های مهم پدرها و مادرهاست. اگر آنها را خیلی زود بخوابانید، صبح خیلی زود بیدار می‌شوند و شما و احتمالاً همسایه‌ها را بیدار خواهند کرد. از سوی دیگر ممکن است آنها زود خوابشان نبرد. آن‌هایی که تا دیروقت بیدار می‌مانند نیز فردا خسته و فرسوده خواهند بود. از سوی دیگر، شما به عنوان پدر یا مادر دوست دارید که تا جای ممکن با فرزندانتان بازی کنید.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از روزنامه ایندیپندنت، یک مدرسه نموداری منتشر کرده که نشان می‌دهد که اگر می‌خواهید فرزندتان رأس ساعت مشخصی بیدار شود، سر چه ساعتی باید بخوابد. این نمودار بسیار آسان است و کافی است ببینید که فرزندتان چند سال دارد و چه ساعتی باید بیدار شود تا زمان دقیق خواباندن او مشخص شود.


مدرسه ابتدایی ویلسون در ویسکانزین اعلام کرده که این نمودار بسیار موفقیت‌آمیز بوده و در فیس‌بوک 430 هزار بار آن را به اشتراک گذاشته‌اند. هرچند که این نمودار چند سال پیش ساخته شده، اما اکنون بسیار مشهور شده است.


طبق نظر کارشناسان، کودکان سه تا پنج‌ساله نیاز به 10 تا 13 ساعت خواب دارند و کودکان شش تا 12 ساله باید 9 تا 12 ساعت بخوابند.

در نمودار، سطر بالا، ساعتی است که می‌خواهید فرزندتان بیدار شود. سپس سن او را در ستون سمت چپ پیدا کنید و ببینید چه ساعتی باید بخوابد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.