توصیه های متخصص سرطان به زنان

سلامانه : یک فوق تخصص بیماری های خون و سرطان به زنان توصیه کرد از 25 سالگی هر دو تا سه سال یک بار برای معاینه سینه ها به پزشک متخصص مراجعه کنند و از سن چهل سالگی هر سال ماموگرافی انجام دهند.

 به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر امید مدیرامانی گفت: سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در بین زنان است به گونه ای که از هر هشت زن در دنیا، یک نفر در طول زندگی خود امکان ابتلا به این بیماری را دارد.

مدیر امانی با بیان اینکه سرطان پستان در مردان با شیوع کمتری نسبت به زنان وجود دارد، افزود: این نوع سرطان دومین علت شایع مرگ حاصل از سرطان در زنان است.

این فوق تخصص بیماری های خون و سرطان با اشاره به علائم این بیماری گفت: وجود توده در پستان و ناحیه زیر بغل، تغییر درپوست پستان به صورت تغییر رنگ و فرورفتگی، تغییرات ناحیه نوک سینه ها به صورت تورفتگی و ترشحات غیر طبیعی و اگزما در این ناحیه و علایم حاصل از انتشار بیماری به صورت دردهای استخوانی و تنگی نفس از علائم ابتلاء به سرطان پستان است.

وی یادآور شد: بیماریابی سرطان پستان به معنای شناسایی بیماران مبتلا قبل از ایجاد علایم بالینی است که افزایش طول عمر بیماران و انجام درمان های محدودتر و موثرتر را به همراه دارد.

مدیرامانی تاکید کرد: بنابراین توصیه می شود، زنان از سن 25 سالگی هر دو تا سه سال یک بار برای معاینه به پزشک متخصص مراجعه کنند و از سن 40 سالگی به صورت سالیانه ماموگرافی انجام دهند.

وی در پایان گفت : روش های بیماریابی بیان شده در بیماران با زمینه های ژنتیک سرطان پستان و تخمدان، وجود سرطان پستان در خانواده بیمار و سابقه رادیوتراپی در قفسه سینه قبل از سن 30 سالگی، باید زیر نظر پزشک از سنین پایین تر و با دفعات زمانی نزدیک تر از افراد عادی انجام پذیرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.