نظام پزشکی برای ارتقای سلامت تلاش بیشتری کند/ تعرفه پزشکان عمومی باید افزایش یابد

نظام پزشکی برای ارتقای سلامت تلاش بیشتری کند/ تعرفه پزشکان عمومی باید افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور تاکید کرد: نظام پزشکی برای ارتقای سلامت جامعه بیشتر تلاش کند.

 

به گزارش خبرنگار «سلامت»‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا مرندی در ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی در جمع خبرنگاران گفت: کسی که به عنوان ریاست کل سازمان نظام پزشکی انتخاب می‌شود، باید قانون را اجرا کند. خلاصه قانون نیز آن است که باید در درجه اول باید از مردم و همچنین صنف پزشکان دفاع کند.

 

وی با بیان اینکه وضعیت پزشکان عمومی به ویژه پزشکان جوان از نظر مادی نامناسب است، گفت: لازم است نظام پزشکی در این زمینه وارد شود. تعرفه پزشکان عمومی باید به فوق تخصصان نزدیک شود. در مجموع تعرفه پزشکان عمومی باید افزایش یابد.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: سازمان نظام پزشکی باید برای ارتقای سلامت جامعه بیشتر کار کند.

 

مرندی بر لزوم تکمیل شبکه بهداشتی درمانی کشور تاکید کرد و گفت: در صورت تکمیل نظام شبکه و همچنین اجرای صحیح برنامه پزشک خانواده هم هزینه‌های سلامت کشور کاهش می‌یابد و هم پزشکان عمومی سامان می‌یابند.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در زمینه تصویب افزایش مرخصی زمان زایمان مادران و همچنین مرخصی برای پدران، گفت: مرخصی 9 ماهه برای مادران و همچنین دو هفته برای پدران به تصویب مجلس رسیده که پس از تایید شورای نگهبان از سوی دولت ابلاغ می‌شود.

شنبه  05/12/91  9:47

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.