۴ توصیه جدی به خانم‌های باردار

سلامانه : بیماری‌های قلبی انواع متفاوتی دارند و هرکدام نیز تاثیر خاص خود را بر بارداری دارند از این رو پزشکان توصیه می‌کنند مادران باردار به طور مرتب توسط پزشک چک شوند.


احمد شیرافکن، متخصص قلب و عروق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اولین و مهمترین توصیه به خانم‌هایی که مبتلا به بیماری‌های قلبی هستند و قصد بارداری دارند این است که قبل و درحین بارداری حتما با پزشک متخصص قلب مشورت کنند.

وی گفت: نوع بیماری قلبی و میزان تاثیرگذاری آن بر روند بارداری متفاوت است به طوری که یک بیماری ساده مثل گشادی دریچه میترال و پرولاپس دریچه، در دوران بارداری راحت‌تر تحمل می‌شود تا بیماری‌هایی مثل تنگی دریچه میترال در اثر رماتیسم و یا تنگی‌های دریچه‌ای قابل توجه چون تنگی دریچه‌ای تحمل بار حاصل از باداری که به قلب مادر وارد می‌شود را کاهش و در نتیجه برای بیمار دردسر ساز می‌شود.

شیرافکن با بیان اینکه براساس نوع بیماری توصیه‌های متفاوتی به خانم‌های باردار می‌شود افزود: بسته به نوع بیماری قلبی باید هر 2 یا 3 ماه مادر توسط پزشک معالج چک شود همچنین دریافت انرژی مادر طوری باید باشد که باعث افزایش وزن او نشود زیرا هم بارداری و هم اضافه وزن بار وارده به قلب را افزایش می‌دهد از فعالیت‌های سنگین هم دوری به توصیه‌های پزشک خود توجه کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.