استفاده از MRI برای شیرخوران بخش مراقبت‌های ویژه مورد تأیید قرار گرفت

سلامانه : اولین دستگاه ام‌ آر آی که برای تهیه‌ی تصویر از سر و مغز نوزدان بخش مراقبت‌های ویژه طراحی شده، مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، در تصویربرداری ام آر آی از آهنرباهای قوی و امواج رادیویی برای تهیه‌ی تصاویر با جزئیات بالا از بدن استفاده می‌شود. سیستم ام آر آی Embrace Neonatal، اولین دستگاهی است که برای تهیه‌ی تصاویر از نوزادان بدحال مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفته است.

دکتر وسوم پیریس، کارمند ارشد بخش اطفال در مرکز سلامت دستگاه‌های سازمان غذا و داروی امریکا، گفت: «اگرچه می‌شود از دستگاه‌های معمولی هم برای تهیه‌ی تصاویر از نوزادان استفاده کرد، خارج کردن آنها از بخش مراقبت‌های ویژه، چالش‌های بزرگی پیش پای‌مان می‌گذارد. استفاده از دستگاه در بخش مراقبت‌های ویژه برای این دسته از بیماران آسیب‌پذیر، ایمن‌تر است.»

این دستگاه که به تازگی مورد تأیید قرار گرفته، برای تصویربرداری از سر نوزادان طراحی شده است و شامل یک انکوباتور با دمای کنترل‌شده است که به طور مستقیم داخل سیستم ام آر آی قرار می‌گیرد.

برای حفظ ایمنی کودکان، این دستگاه ابتدا روی مغزهای شبیه‌سازی شده آزمایش شد و پس از اثبات بی‌خطر بودن مورد تأیید قرار گرفت.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif