دو مشکل پوستی تابستانه و دو راه‌حل ساده

سلامانه : یکی از مشکلات شایع در فصل تابستان آفتاب سوختگی و التهاب پوست است.

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» ضمن اشاره به تحقیقات اخیر پژوهشگران سوئیسی در این زمینه گفت: «آب گرم بهترین درمان آفتاب سوختگی است».

به گفته این متخصص پوست و مو، محققان سوئیسی با انجام تحقیقاتی بر روی موش به این حقیقت دست یافته‌اند که درمان با گاز آغشته به آب گرم بر روی پوست آفتاب سوخته موش اثرات مخرب کمتری نسبت به آب سرد وارد می‌کند. البته پوست انسان نیازمند به آزمایشات بیشتری در این زمینه است. در حال حاضر توصیه می‌شود در زمان آفتاب سوختگی حدود یک دقیقه زیر آب سرد بایستید و سپس آنرا به آب گرم تبدیل کنید تا جریان خون افزایش یابد و روند بهبودی تسریع شود.

 رئیس انجمن متخصصان پوست و موی ایران همچنین به اهمیت مصرف مکمل‌های غذایی زیبایی در طول تابستان اشاره کرد و ادامه داد: «قرص‌های روغن ماهی اثرات مفیدی بر روی قابلیت ارتجاعی پوست دارد اما مطالعات جدید نشان می‌دهند روغن ماهی ضدالتهاب نیز هست و از سرطان پوست پیشگیری می‌کند».

دکتر نیلفروش زاده تاکید کرد «امگا ۳ جایگزینی برای کرم‌های ضد آفتاب نیست اما یک دفاع اضافه برای پوست محسوب می‌شود. با این وجود فراموش نکنید قبل از مصرف مکرر امگا ۳ با پزشک خود مشورت کنید».

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif