سند راهبردی گیاهان دارویی به تصویب رسیده است

سلامانه : شورای عالی انقلاب فرهنگی با تصویب سند راهبردی گیاهان دارویی دولت را موظف به سیاستگذاری و تعامل در این حوزه کرده است.

دکتر جعفر میر فخرایی دبیر انجمن تولید کنندگان گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی با تصویب این سند موجب شد دولت به ارائه تسهیلات به "شرکت‌های دانش بنیان" بپردازد که شرکت‌های داروهای گیاهی نیز از این موقعیت بهره‌مند شدند. 

وی با بیان اینکه تاییدیه قیمت داروهای گیاهی از سوی انجمن تولید کنندگان داروهای گیاهی صورت می‌گیرد، افزود: تولید کنندگان داروهای گیاهی اجازه دارند طی جدولی که سازمان غذا و دارو به آن‌ها داده است مواد متشکل داروهای گیاهی را زمینه کرده و قیمت آن را تعیین کنند. 

وی ادامه داد: پس از تعیین قیمت آن را به انجمن فرستاده تا پس از بررسی‌های لازم قیمت را تایید کنند. 

میرفخرایی با بیان اینکه توجه خوبی به گیاهان دارویی شده است، تصریح کرد: طی مذاکرات انجام شده با "سازمان غذا و دارو" امیدواریم مجوز ایجاد داروخانه سلامت برای فارغ التصحیلان گیاهان دارویی صادر شود. 

وی در خصوص این داروخانه گفت: فارغ التحصیلان گیاهان دارویی می‌توانند طی شرایطی و با گذراندن دوره‌های مربوطه مجوز فروش داروهای گیاهی را اخذ کنند. 

به گفته دبیر انجمن تولید کنندگان گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی با ایجاد داروخانه سلامت مردم به جای عطاری می‌توانند به این مراکز تهیه گیاهان دارویی مورد نیاز خود مراجعه کنند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.