جای خالی پوشش خدمات تخصصی دندانپزشکی درسیستم بیمه‌ای

سلامانه : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سبستم بیمه‌ای قادر به پوشش خدمات تخصصی دندانپزشکی نیست، گفت: متاسفانه ریسک ابتلا به بیماری‌های دندانی درکشور بالااست.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محمدنعیم امینی فرد، با اشاره به اینکه خدمات دندانپزشکی درهمه کشورهای دنیا گران است، گفت: در حال حاضر اقدامات ابتدایی در حوزه دندانپزشکی را سیستم بهداشتی و درمانی به شکل ناقص ارائه می‌کند، اما ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی با چندین مشکل روبه رو است؛ به عنوان مثال در شبکه بهداشتی و درمانی درروستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر کمبود نیروی انسانی وجود دارد.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی درشهرهای دیگر به لحاظ ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی دچار برخی مشکلات هستند، افزود: همچنین مشکل اساسی در تأمین هزینه‌های خدمات دندانپزشکی درسیستم بیمه‌ای است، در شرایطی که ریسک یک بیماری درطول چندین دهه صد در صد باشد؛ سیستم‌های بیمه‌ای درتمامی دنیا این بیماری را پوشش نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: هر فردی دارای 32 دندان است که تمامی دندان‌ها درطول مدت عمر درمعرض ریسک پوسیدگی و شکستگی قراردارند، بنابراین سیستم بیمه‌ای در شرایطی که ریسک صد درصد است؛ عملاً امکان پوشش نه تنها درایران بلکه در هیچ کشوری وجود ندارد، درصورت وجود هم سرانه بیمه بالایی را طلب می‌کند.

امینی فردتصریح کرد: دولت عملاً با این ریسک بالا و سیستم وزارت بهداشت و درمان فعلی به طور یکباره نمی‌تواند خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش بیمه قراردهد، ضمن اینکه خدمات این حوزه نیز گران است؛ زیرا تجهیزات ویژه و مواد اولیه بالایی را طلب می‌کند؛ بنابراین تمامی این عوامل سبب شده توفیقات حاصل شده درحوزه بیمه دندانپزشکی قابل قبول نباشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید براینکه بیمه‌های پایه قادر به ارائه خدمات دندانپزشکی با دریافت سرانه فعلی از بیماران نیستند، گفت: درحال حاضر خدمات اولیه دندانپزشکی مبتنی برپیشگیری و درمان اولیه درسیستم خدماتی و بهداشتی انجام می‌شود، اما خدمات تخصصی دندانپزشکی به دلیل عدم پوشش بیمه‌ای هزینه‌های بسیاری به بیمار تحمیل می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.