تبخال، آلرژی و جوش‌های چرکی در فصل بهار بیشتر می‌شود

سلامانه : پژوهشگر طب سنتی گفت: مزا‌ج‌ فصل بهار به اعتدال است و اکثر این بیماری‌ها به دلیل اخلاط فاسدی است که از زمستان در بدن افراد باقی می‌ماند و با گرم شدن هوا در خون رقیق می‌شود و ورم‌های چرکی، جوش‌ها، آلرژی و خونریزی از بینی رخ می‌دهد.
 
فاطمه علیزاده در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: حکمای طب ایرانی فصل بهار را به زمانی اطلاق می‌کنند که هوا رو به گرمی می‌رود و مردم نیاز به پوشش زیاد ندارند، چرا که مزاج فصل بهار را معتدل می‌دانند.
به گفته وی البته یک سری تظاهرات مختلفی در فصل بهار مثل بروز بعضی بیماری‌های گرم و تر مثل تبخال یا آلرژی در فصل بهار زیادتر از فصول دیگر دیده می‌شود و ممکن است که این بیماری‌ها در مزاج‌های گرم و تر بیشتر دیده شود؛ این فصل به سبب اعتدال مزاجی که دارد موافق تمام سنین است به ویژه برای پیران و کسانی که دارای مزاج سرد و خشک هستند، این فصل خیلی مناسب است یعنی در این فصل احساس خیلی بهتری دارند.
پوست و چهره افراد در فصل بهار زیباتر و سرخ‌تر می‌شود
این پزشک و پژوهشگر طب سنتی عنوان کرد: هوای این فصل مقوی قوای بدن و مناسب مزاج روح است که موجب تقویت آن می‌شود، اعتدال طبع بهار باعث رویش گیاهان و شکوفه درختان و سبزی زمین می‌شود، هوای بهار بر بدن و روح افراد نیز تاثیر می‌گذارد و موجب رونق چهره و بدن افراد می‌شود که پوست و چهره افراد در این فصل زیباتر و سرخ‌تر می‌شود.
علیزاده گفت: یک سری بیماری‌هایی در این فصل ایجاد می‌شود که طب ایرانی دلیل بروز آن را بدی مزاج افراد نمی‌داند چرا که این مزا‌ج‌ این فصل به اعتدال می‌رود و اکثر این بیماری‌ها به دلیل این بروز پیدا می‌کند که اخلاط فاسدی از زمستان در بدن افراد باقی مانده که با گرم شدن هوا در خون به رقیق و سیلان پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تدابیری باید برای پاکسازی اتخاذ شود و اخلاط فاسد باید دفع شودکه اگر رقیق و سیلان پیدا کنند در مجاری بدن بیماری‌ها ایجاد می‌شود، مثلاً جوش‌ها یا آلرژی بروز پیدا می‌کند.
این پژوهشگر طب سنتی خاطرنشان کرد: اگر بدن نتواند این اخلاط را به طور کامل دفع کند، بروز امراض شایع مثل ورم‌های چرکی، جوش‌ها، خارش در حلق دیده می‌شود یا خون ریزی بینی، زکام یا سرماخوردگی مختلف و گرفتگی صدا بروز پیدا می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.