افراط در تماشای تلویزیون، شما را زامبی می‌کند!

افراط در تماشای تلویزیون، شما را زامبی می‌کند!

سلامانه : بر اساس نتیجه تحقیقی جدید، وقتی پای تلویزیون می‌نشینید و یک‌ضرب یک فصل از سریال محبوب خود را تماشا می‌کنید، یک خواب شبانه بد در انتظارتان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، این یافته از پیمایشی جدید به دست آمده که به بررسی عادات تماشای تلویزیون و تاریخچه خواب ۴۲۰ فرد ۱۸ تا ۲۵ ساله پرداخت.


لیز اگزلمانس، مؤلف این مطالعه، گفت: «تحقیق ما نشان می‌دهد که تماشای منظم تلویزیون، و از این کانال به آن کانال کردن اثری روی خواب یا خستگی ندارد. در حالی که تماشای چندین قسمت از یک محتوای مشابه اثرات مضری دارد.»


محققان پس از بررسی نتایج پیمایش دریافتند که بیش از ۴ نفر از ۵ نفر شرکت‌کننده، خود را تماشاچی افراطی دانسته‌اند. حدود یک پنجم از این افراد گفته بودند که حداقل چند بار در هفته در ماه منتهی به انجام پیمایش در دیدن محتوای مشابه افراط کرده بودند.


محققان دریافتند که کیفیت خواب در تماشاچیان افراطی، حتی اگر طول خواب آنها طبیعی باشد، بسیار بدتر از دیگران است.


اگزلمانس گفت: «ما فکر می‌کنیم دلیل این امر آنست که وقتی افراد چندین ساعت به تماشای چیزی می‌نشینند، فکرشان درگیر آن می‌شود که چه اتفاقاتی افتاد و چه اتفاقاتی ممکن است بی‌افتد. این قضیه ممکن است باعث هوشیاری فرد شده و او را در حالت برانگیخته نگاه دارد.»


این مطالعه در نسخه فعلی ژورنال Clinical Sleep Medicine منتشر شده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.