سیگار الکترونیک شاید در ترک به سیگاری‌ها کمک کند، اما...

سلامانه : مطالعه جدیدی بیان می‌کند که سیگارهای الکترونیکی تنها به شرطی می‌توانند به سیگاری‌ها در ترک کمک کنند که آنها هر روز به جای سیگار توتونی، سیگار الکترونیکی بکشند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، بنا بر تحلیل یک پیمایش ملی راجع به سیگار در امریکا، سیگاری‌های سابق اگر از هر سه روز، دو روز سیگار الکترونیکی مصرف کنند، سه برابر بیشتر محتمل است که به سیگار معمولی دست نزنند.


محقق راهبر مطالعه، دیوید لوی، گفت: «سیگارهای الکترونیکی راه مؤثری برای وادار کردن سیگاری‌ها به ترک سیگار است اما واقعاً باید از آنها استفاده شود. استفاده از این سیگارها تنها در چند روز از ماه، هرگز به اندازه استفاده از آنها در اکثر روزهای ماه اثربخشی ندارد.»

به گفته لوی، استاد دانشگاه جورج‌تون، احتمال ترک موفق سیگار با هر روز استفاده اضافه از سیگار الکترونیکی تا ۱۰ درصد بیشتر می‌شود.

با این حال، دکتر لویس دپالو، متخصص ریه، می‌گوید که از نظر او سیگار الکترونیکی جایگزین بیش از حد خوبی برای سیگار معمولی است.

دپالو گفت: «سیگارهای الکترونیکی بسیار اعتیادآور هستند و استفاده از آنها آسان و لذت‌بخش است. این مطالعه به ما نمی‌گوید که در نهایت چه‌طور سیگار الکترونیکی را از افراد بگیریم.»

این مطالعه در روز ۳۱ آگوست در ژورنال Nicotine & Tobacco Research منتشر شد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.