آپنه خواب متابولیسم را نابود می‌کند

سلامانه : مطالعه جدیدی نشان می‌دهد افرادی که به مدت کوتاهی آپنه خواب خود را بدون درمان باقی می‌گذارند بیشتر در معرض افزایش قند، هورمون‌های استرس و فشار خون هستند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، محققان دریافتند که عدم درمانآپنه خواب حتی به مدت چند روز می‌تواند باعث رخ دادن این اتفاقات شود. آن‌ها می‌گویند که یافته‌هایشان حامی استفاده مداوم از دستگاه‌های فشار مثبت دائمی هوا (CPAP) برای حفاظت از بسته شدن راه هوایی به خاطر آپنه خواب می‌باشد.


دکتر جاناتان جان، دانشیار پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور، گفت:‌«این یکی از اولین مطالعاتی است که اثرات فوری آپنه خواب شبانه روی متابولیسم را نشان می‌دهد.»

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از بالغین به آپنه انسدادی خواب مبتلا باشند. این بیماری باعث می‌شود تا مجاری هوایی فرد در هر ساعت از خواب چندین بار بسته شود.

آپنه خواب عامل خواب‌آلودگی روزانه است و می‌تواند افراد مبتلا را بکشد. محققان تعیین نکرده‌اند که آیا این عارضه عامل مستقیم دیابت، بیماری قلبی و چاقی هست یا نه. هر سه این بیماری‌ها در افراد مبتلا به آپنه خواب شایع هستند.

این مطالعه به تازگی در Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism منتشر شد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.