جلوگیری از خودکشی ۵۲۳۱ نفر توسط اورژانس اجتماعی

سلامانه : رئیس سازمان بهزیستی گفت: کارشناسان اورژانس اجتماعی در سال گذشته توانستند از ۵ هزار و ۲۳۱ مورد خودکشی جلوگیری کنند.

به گزارش پانا، انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز در آئین افتتاح ۱۵۰ مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر رفاه برگزار شد، به واقعیت‌های موجود در جامعه و تغییر شیوه‌های زندگی و تحولات محیطی اشاره کرد و افزود: هر روز شاهد تغییر در ساختار فرهنگ و جامعه هستیم و این امر باعث عمیق شدن روز به روز پدیده آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی با بهره‌مندی از ۲۲ هزار نیروی متخصص و با بهره‌گیری از یافته‌های علمی سه راهبرد پیشگیری از بروز و شیوع معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی، مداخلات بهنگام تخصصی با استاندارد کردن خدمات و استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند جامعه را سرلوحه کار قرار داده است.

رئیس سازمان بهزیستی، استقرار ۵ هزار تیم اجتماع‌محور، اجرای طرح «نماد» و «ماد» در نظام مراقبتی دانش‌آموزان با همکاری ۹ نهاد، اجباری کردن غربالگری ژنتیک، ارائه الگوی دادگاه درمان‌مدار، گسترش خط ۱۴۸۰، توسعه کمی و کیفی اورژانس اجتماعی را از اقدامات موثر برشمرد.

وی افزود: به واسطه فعالیت موثر اورژانس اجتماعی و مداخلات بهنگام سال ۹۴، ۴ هزار و ۲۴۰ نفر، در سال ۹۵، ۵ هزار و ۲۳۱ نفر از خودکشی منصرف شدند


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.