مصرف خودسرانه داروهای خواب‌آور ممنوع

سلامانه : دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به ارتباط مستقیم اختلالات خواب با مشکلات خلقی گفت: رعایت بهداشت خواب یکی از بهترین راهکارها جهت درمان اختلالات خواب به شمار می‌رود.

به گزارش فارس، آرش میراب‌زاده در نشست خبری که در ارتباط با سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران برگزار شد، اظهارداشت: این کنگره 25 تا 28 مهرماه سال جاری برگزار می‌شود و در واقع هفدهمین کنگره پیاپی انجمن علمی روانپزشکان محسوب می‌شود.

وی افزود: 18 مقاله و 48 پوستر جهت ارائه در کنگره پذیرفته شده و میهمانانی از خارج کشور نیز در کنگره حضور خواهند داشت.

وی افزود: 17 سمپوزیوم جهت ارائه در کنگره پذیرفته شده و 7 میزگرد علمی و 9 کارگاه آموزشی نیز در سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان خواهیم داشت.

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: جایزه‌ای تحت عنوان دکتر داوودیان بنیانگذار روانپزشکی کشور به همکارانی که بیش از 5 سال از فعالیت آنها نگذشته باشد طرح‌های پژوهشی مناسبی ارائه دهند به آنها تعلق خواهد گرفت.

میراب‌زاده در ادامه به موضوع اختلالات خواب اشاره کرد و گفت: اختلالات خلقی اصولاً با اختلالات خواب که شامل کم خوابی، پرخوابی و بدخوابی است همراه بوده و درمان اختلالات خواب در کاهش مشکلات روانپزشکی بسیار مؤثر است.

وی گفت: یکی از درمان‌های اختلالات خواب توجه به موضوع بهداشت خواب و بهره‌وری از روش‌های غیر دارویی است و اگر این موضوع جوابگو نبود می‌توان با تشخیص پزشک از روش‌های دارویی استفاده کرد.

دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران با تأکید بر اینکه افراد نباید برای درمان اختلالات خواب خود به صورت خودسرانه دارو مصرف کنند، گفت: این موضوع باید حتماً توسط پزشک بررسی شود چرا که مصرف خودسرانه دارو علاوه بر اینکه اعتیادآور است، عوارض دیگری را نیز می‌تواند به همراه داشته باشد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif