واکسیناسیون در کشورهای فقیر باعث نجات جان ۲۰ میلیون نفر می‌شود

سلامانه : مطالعه‌ی جدیدی می‌گوید که واکسن‌های کودکی در کشورهای فقیر تا سال ۲۰۲۰ باعث نجات جان ۲۰ میلیون انسان و صرفه‌جویی در ۳۵۰ میلیارد دلار از هزینه‌های مراقبت از سلامت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، راهبر این مطالعه، ساچیکو اوزاوا، دانشیار دانشگاه کارولینای شمالی، گفت: «واکسیناسیون به صورت کلی به عنوان یکی از مداخلات اثربخش در حوزه‌ی سلامت جمعی انگاشته می‌شود.»

او گفت: «تصمیم‌گیرندگان باید فواید بالقوه‌ی اقتصادی استفاده‌ی مداوم از هر واکسن را در نظر داشته باشند.»


محققان به بررسی اثر برنامه‌ی گَوی، یک برنامه‌ی جهانی واکسیناسیون که در سال ۲۰۰۰ برای تهیه‌ی واکسن برای کودکان فقیرترین ملل دنیا آغاز شد، پرداختند. گوی در ایمنی‌زایی در ۵۸۰ میلیون کودک نقش داشته است.

تمرکز این مطالعه بر واکسن‌های علیه هپاتیت B، ویروس پاپیلومای انسانی، انسفالیت ژاپنی، سرخک، روتاویروس، سرخجه، تب زرد و سه رده‌ باکتری عامل ذات‌الریه و مننژیت بود.

به گفته‌ی محققان، بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۲۰، این ۱۰ واکسن از ۵۰۰ میلیون مورد بیماری و ۹ میلیون مورد ناتوانی بلند مدت پیشگیری خواهند کرد.

آنها به علاوه نتیجه گرفتند که ارزش اجتماعی و اقتصادی جان‌های نجات داده شده و پیشگیری از ناتوانی‌ها تا سال ۲۰۲۰ به ۸۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.