مرگ دهها نفر در یونان بر اثر بیماری آنفلوانزا

سلامانه : شیوع آنفلوانزا و مشکلات ناشی از بحران اقتصادی در یونان دست بدست هم داده است تا ویروس این بیماری از آغاز فصل زمستان تاکنون دهها قربانی برجای بگذارد.

 به گزارش ایرنا، مرکز پیشگیری و کنترل بیماریهای عفونی و مسری یونان روز سه شنبه در اطلاعیه ای گفت که ویروس آنفلوانزا از آغاز زمستان تاکنون جان 43 نفر را گرفته است و تعداد 61 نفر دیگر نیز در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری هستند.

این مرکز ضمن هشدار در باره وضعیت سلامتی شهروندان، وضعیت به وجود آمده را ناشی از عدم اطلاع رسانی کافی، کمبود واکسن و کاهش بودجه مراکز درمانی یونان بیان کرد.

در همین حال، اعضای تشکلهای پزشکی یونان به نشانه مخالفت با سیاست دولت در قبال مراکز درمانی که موجب کاهش بودجه این مراکز و تعدیل نیروی انسانی آنها شده است، از سه ماه پیش تاکنون بطور مداوم دست به اعتصاب می زنند و در بیشتر اوقات فقط بیماران اورژانس را می پذیرند.

دولت یونان به دلیل تداوم بحران عمیق این کشور اروپایی طی چند ماه گذشته بسیاری از بیمارستانها را در یکدیگر ادغام کرده، از بودجه مراکز درمانی به شدت کاسته و شمار زیادی از پزشکان آنها را اخراج کرده است.

پزشکان بیمارستانهای طرف قرارداد تامین اجتماعی یونان در همین راستا اعلام کردند فردا( چهارشنبه) با تجمع در مقابل دفتر مرکزی بیمه های تامین اجتماعی تظاهرات خواهند کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.