خوشبو کننده هواتحت نام «رایحه شهدا» مجوز ندارد

سلامانه : رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن هشدار نسبت به سوء استفاده از احساسات مردم بویژه در محصولات سلامت گفت: هیچ مجوزی برای خوشبو کننده هوا به نام"رایحه شهدا" صادر نکرده‌اند.

به گزارش  پایگاه خبری سلامانه، رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او در خصوص صحت و سقم عرضه خوشبو کننده هوا با "رایحه شهدا" پرسید؛ اظهار داشت: سازمان غذا و دارو و معاونتهای تابعه هیچ مجوزی برای خوشبو کننده هوا، تحت عنوان"رایحه شهدا" صادر نکرده‌اند.

دکتر مصطفی اسماعیلی اضافه کرد: از آنجا افراد سود جو ممکن است با سوء استفاده از احساسات معنوی مردم، هر موضوعی را بویژه در ایام سفر و آستانه راه پیمایی بزرگ اربعین حسینی، دستاویز سوء استفاده قرار داده و چنین محصولات مجهول و بی اصالتی را به آنها غالب کنند؛ از مردم خواست هر فراورده آرایشی و بهداشتی را صرفاً با نشان سازمان غذا و دارو و پس از دقت در پروانه بهداشتی آن خریداری نمایند.

وی با تاکید بر اینکه برچسب اصالت و کد 16 رقمی ردیابی و رهگیری کالای سلامت محور درج شده برآن، تمام اطلاعات فراورده را در اختیار مصرف کننده می‌گذارد همچنین به آنها توصیه کرد: فریب قیمتهای بظاهر اندکفروشندگان محصولات تقلبی و قاچاق را نخورند و مصولات مورد نیاز اراشی و بهداشتی خود را از فروشگاهها و دارو خانه‌های محاز خریداری نمایند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif