زنان ۵ برابر مردان به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا می‌شوند

سلامانه : زنان ۳ تا ۵ برابر بیشتر از مردان به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا می‌شوند و اغلب مبتلایان به این بیماری را افراد جوان و میانسال تشکیل می‌دهند.

 نادر شریف‌زاده متخصص بیماری‌های گوارشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: "سندرم روده تحریک پذیر" به علت انقباض‌های طولانی و شدید ماهیچه‌های صاف روده‌ها به وجود می‌آید که علت این انقباض‌ها در مواردی‌ مشخص نیست. 

وی با اشاره به اینکه تغییرات اجابت مزاج به صورت اسهال غیر خونی و یا یبوست متناوب از علائم اصلی سندرم روده تحریک پذیر است، تصریح کرد: ممکن است فرد در نتیجه ابتلا به سندرم روده تحریک پذیر دچار دل درد‌های شدید شده و نتواند فعالیت‌های عادی خود را به درستی انجام دهد. 

 شریف‌زاده با بیان اینکه سندرم روده تحریک پذیر می‌تواند سال‌ها موجب آزار و اذیت فرد مبتلا شود، یاد آور شد: زنان بیشتر گرفتار سندرم روده تحریک پذیر شده و عوارض بیماری در آن‌ها شایع‌تر است. 

وی تاکید کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، زنان ۳ تا ۵ برابر بیشتر از مردان به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا می شوند و اغلب مبتلایان به این بیماری را افراد جوان و میانسال تشکیل می‌دهند. 

شریف‌زاده خاطر نشان کرد: سندرم روده تحریک پذیر تا حد بسیار زیادی قابل درمان بوده و فرد مبتلا با رعایت دستورات پزشک می‌تواند زندگی لذت بخش و آرامی داشته باشد. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.