راهکار برطرف کردن تشنگی کاذب تا فراهم کردن یک خواب خوب

سلامانه : یک استاد دانشگاه گفت:افرادی که در خواب احساس تشنگی می‌کنند، پاهای خود را از لحاف بیرون آورند تا تشنگی کاذب برطرف می‌شود، چکاندن روغن بنفشه در بینی و مالیدن روغن در فرق سر و پیشانی نیز بر افزایش تمرکز و بهبود خواب تاثیر دارد.
 
به گزارش تسنیم، غلامرضا کردافشاری درباره آداب خوابیدن، اظهار داشت: اعتدال در خواب نشانه اعتدال مزاج است.
به گفته وی نوشیدن آب بعد از بیدارشدن از خواب و صبح ناشتا به بدن ضرر وارد می کند همچنین افراد می‌توانند به جای آب از نوشیدنی‌های مناسب مانند سکنجبین، آب سیب و آب و عسل همراه با دارچین و زنجبیل مصرف کنند البته این نوشیدنی بیشتر برای سرد مزاجان مفید است؛ افرادی که در خواب احساس تشنگی می‌کنند، پاهای خود را از لحاف بیرون آورند اگر تشنگی کاذب باشد، تشنگی بر طرف می‌شود.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه خوابیدن در کنار وسایل گرمایشی و سرمایشی به بدن آسیب می‌رساند و بسیار نهی شده است، ادامه داد: افراد می‌توانند بعد از بیدار شدن از خواب چای سفید مصرف کنند، چای سفید یکی انواع چای‌هایی است که دارای خواص بی‌شمار از جمله عرق آور، ادرار آور، منضج، باز کننده مجاری بدن، هضم کننده غذا و ملین است و می‌توان این چای مانند چای سیاه عمل آور و پس از دم کشیدن مصرف کرد.
کردافشاری با بیان اینکه افراد مخصوصا بچه‌ها قبل از خواب اجابت مزاج داشته باشند در غیر این صورت موادی حاصل می‌شود که موجب بروز بیماری‌های مزمن در آینده می‌شود، گفت: استفاده بیش از اندازه کامپیوتر و تماشای تلویزیون موجب بروز غلبه خشکی و بیخوابی در افراد و بچه‌ها می‌شود.
وی درباره کم‌خوابی برخی از بچه‌ها و عدم تمرکز آنان عنوان کرد: چکاندن روغن بنفشه در بینی و مالیدن روغن در فرق سر و پیشانی علاوه بر افزایش تمرکز و حافظه، خواب نیز بهبود پیدا می‌کند همچنین مصرف ماست به همراه آویشن و کاهو و سکنجبین هنگام عصر یا بوییدن پوست خشخاش یا دم کرده تخم کاهو در بهبود خواب مفید است.
این استاد دانشگاه در برنامه خانه محبت خاطرنشان کرد: اعراض نفسانی و حالات روحی و روانی در افراد موجب بروز برخی اختلالات خواب مانند خواب گردی یا راه رفتن هنگام خواب می‌شود و مصرف 3 تا 4 استکان آب سیب و عسل قبل از خواب و یا چکاندن روغن بنفشه در بینی و بر پیشانی خود موجب خواب خوب می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.