چطور می‌توان در خواب وزن کم کرد؟

سلامانه :محققان دانشگاه هاروارد این نکته را ثابت کرده‌اند که خواب می‌تواند بر روی وزن شما تأثیر داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از readersdigest شما می‌توانید با رعایت 6 نکته ساده و سالم، در خواب نیز کاهش وزن مؤثر را تجربه کنید:
مصرف پروتئین قبل از خواب: مردانی که حداقل 30 گرم پروتئین قبل از خواب دریافت می‌کنند، نسبت به افراد دیگر کالری بیشتری را حین خواب می‌سوزانند ضمن این که مصرف پروتئین قبل از خواب، به ترمیم عضلات نیز کمک می‌کند و باعث افزایش توده عضلانی می‌شود.
خواب در تاریکی کامل: اتاق خواب کاملاً تاریک باعث تولید هورمون ملاتونین و خواب آلودگی می‌شود و چربی قهوه‌ای در بدن تولید می‌کند. چربی قهوه‌ای با افزایش روند سوخت و ساز بدن حرارت تولید می‌کند یعنی باعث سوخت و ساز چربی سفید می‌شود. به عبارتی برای سوخت و ساز چربی سفید، وجود چربی قهوه‌ای ضروری است.
خنک نگه داشتن اتاق خواب: خواب در دماهای خنک‌تر به شما کمک می‌کند تا کالری بیشتری بسوزانید. یک مطالعه جدید و قابل توجه که در مجله دیابت منتشر شده نشان می‌دهد که خاموش کردن تهویه هوا یا کم کردن دما در زمستان می‌تواند هنگام خواب به چربی شکم حمله کند. دماهای سردتر به شکل ماهرانه‌ای ذخایر چربی‌های قهوه‌ای بدن را افزایش می‌دهد.
مصرف وعده‌های غذایی کوچک: درست است که نباید گرسنه به خواب بروید ولی نباید معده را هم کاملاً پر کنید. وقتی قبل از خواب یک وعده سنگین می‌خورید بدن شما در طول شب در حال تلاش برای هضم آن خواهد بود پس اگر بدنتان هنوز در حال تلاش باشد یعنی شما هم در حال تلاش هستید. دیرتر به خواب می‌روید، کمتر استراحت می‌کنید در نتیجه هنگام بیدار شدن از خواب احساس ضعف و بی حالی دارید و بیشتر به دنبال مصرف خوراکی‌های پرکالری خواهید بود.
خاموش کردن تلفن همراه: تحقیقات نشان می‌دهد هر چه لوازم الکترونیکی بیشتری به اتاق خوابمان راه پیدا کند چاق‌تر می‌شویم. دانشمندان متوجه شدند، دانش آموزانی که به یکی از وسایل الکترونیکی دسترسی دارند نسبت به کودکانی که هیچ وسیله الکترونیکی‌ای در اتاق خوابشان نداشتند، 1.47 برابر اضافه وزن بیشتری داشته‌اند. و این اضافه وزن در کودکانی که به سه وسیله الکترونیکی دسترسی داشته‌اند به 2.57 برابر افزایش پیدا کرده است.
اجتناب از ورزش دیروقت: یافته‌ها نشان می‌دهد که ورزش منظم به کاهش بی خوابی شبانه کمک می‌کند، اما باشگاه رفتن دیروقت می‌تواند ساعت بدنتان را به هم بریزد. ورزش نزدیک وقت خواب – کمتر از دو ساعت – می‌تواند سطح انرژی بدنتان را به قدری بالا ببرد که زمان خواب قادر به پایین آوردن این سطح انرژی نباشد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.