تخمدان پلی کیستیک درد بی درمان؟

سلامانه :از میان هر پنج زن یک نفر به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلاست. به اغلب دختران نوجوان با داشتن علائمی هم‌چون عادت ماهیانه نامنظم در کنار جوش صورت، موهای زائد ضخیم یا اضافه وزن بررسی از طریق سونوگرافی تجویز می‌شود. این موضوع که از سنین نوجوانی به دختران هشداری برای احتمال ناباروری در آینده داده می‌شود بار روانی زیادی را بر آن‌ها دارد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از تایم، از سال 2003 که افراد با علائم مشکوک به این سندروم تشویق به انجام سونوگرافی شدند، آمار وجود این بیماری از 5 درصد به 21 درصد افزایش داشته است.
 راه‌های مقابله با این بیماری تنها وجود علائم را در افراد کنترل می‌کند و این موضوع برای افرادی که علائم را به صورت جدی دارند موثر است. اما در بسیاری از موارد افرادی که علائم خفیفی از این سندروم را دارند با مصرف دارو ممکن است علائم جدی‌تری را تجربه کنند. موضوع قابل مطرح در این زمینه تشخیص بیش از اندازه برای این دسته از افراد و تحت کنترل قرار دادن بیماری با مصرف دارو زمانی که علائم خفیف است، می‌باشد. این افراد با تجربه افسردگی، خشم، اعتماد به نفس پایین، ذهنیت منفی از بدن‌شان، اختلالات رفتاری و حتی عدم رضایت جنسی را تجربه خواهند کرد و کاملا تایید نشده است که این علائم در پی مصرف داروهای کنترل کننده سندروم برای افراد تشدید می‌شود یا از علائم خود سندروم است و یا به دلیل بار روانی سنگینی که بر افراد متحمل می‌شود به وجود می‌آید.  در بسیاری از افراد مبتلا به این سندروم بعد از سن 25 سالگی علائم کاهش قابل توجهی دارد اما این موضوع برای همه صادق نیست. احتمال ناباروری، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 و فشار خون، اختلال در سوخت‌و ساز بدن وسلامت روانی پایین‌تر از چشم‌اندازهای این سندروم است که این موارد نیز برای مبتلایان متفاوت می‌باشد. در مقابله با این بیماری با در نظر گرفتن شدت علائم بایستی اقدام به مصرف دارو برای کنترل علائم شود. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.