این نشانه‌ها می‌گویند ممکن است خطر بزرگی شما را تهدید کند

سلامانه : سبک زندگی کم‌تحرک، مصرف غذاهای فراوری‌شده، افزایش استرس‌ها و در عین حال، به ارث‌رسیدن ژن‌ها، بر توان بدن شما برای حفظ تعادل قندخون، تاثیر می‌گذارد.

به گزارش هفته نامه آتیه نو، اگر نشانه‌هایی که در ادامه این مطلب آورده‎‌ایم، شما را آزار می‌دهند، احتمالا به دیابت نوع دو دچار شده‌اید یا اینکه دیر یا زود، دیابتی شده و به تزریق انسولین محتاج می‌شوید.


در توالت، خانه کرده‌اید؟
وقتی بدن‌تان توان تنظیم سطح انسولین را ندارد، آب بیشتری از بدن‌تان دفع می‌شود و نیازتان به تخلیه مثانه، به شکل آزاردهنده‌ای بالا می‌رود. کلیه‌های پرکار شمایی که در آستانه دیابتی‌شدن هستید، در خیابان، مهمانی و حتی جلسه مهم امتحان آرام نمی‌گیرند و دیدن همین نشانه آزاردهنده، کافی‌ست تا به فکر انجام یک آزمایش ساده خون و سنجیدن سطح قندخون‌تان بیفتید.


همیشه خسته‌اید؟
خستگی مزمن، گرچه به دلایل مختلفی می‌تواند شما را گرفتار کند، اما در عین حال، می‌تواند یکی از نشانه‌های هشداردهنده‌ای باشد که از بالارفتن قندخون شما خبر می‌دهد.
دیابتی‌ها، درست مثل کسانی که به اختلالات غده تیروئید دچار هستند، همیشه احساس خستگی می‌کنند و کمبود انرژی، توان آنها را برای انجام کارهای معمول هم کاهش می‌دهد.


وزن کم می‌کنید؟
گرچه آدم‌های سالم، با خوردن خوراکی‌های شیرین، مدام وزن اضافه می‌کنند، اما دیابتی‌ها، با وجود ولع زیادی که به خوردن شیرینی‌جات دارند، در مدت کوتاهی، به شکل قابل‌توجهی وزن کم می‌کنند. کاهش ناگهانی و محسوس وزن، دلایل متعددی دارد، اما اگر آن را همراه با برخی نشانه‌های دیگری که در این مطلب آورده‌ایم تجربه کردید، بدانید که وضعیت تنظیم قندخون در بدن‌تان، رو‌به‌راه نیست.


چشم‌های‌تان سو ندارد؟
دیابت، نه تنها بر وزن شما، که بر چشم‌های‌تان هم تاثیر منفی می‌گذارد. اگر به این اختلال متابولیک دچار شده باشید، بعید نیست که چشم‌های‌تان هر روز ضعیف‌تر شوند و بینایی‌تان با تهدیدی جدی مواجه شود.


چرا کارتان به اینجا کشیده؟
بی‌خوابید؟
اگر به اندازه کافی نخوابید، هورمون‌های استرس بیشتر در بدن‌تان ترشح می‌شوند و احتمال بالارفتن قندخون‌تان افزایش پیدا می‌کند. خواب ناکافی، یکی از دلایل شایع ابتلا به مشکلات غدد و متابولیسم است و علاوه بر آن، می‌تواند شما را عصبی‌تر و ناسازگارتر کند.


چاقید؟
چربی‌هایی که دور شکم شما خانه‌کرده‌اند، احتمال ابتلای‌تان به دیابت را افزایش می‌دهند. چربی‌های انباشته‌شده در محدود شکم و پهلو، توان بدن برای متعادل نگه‌داشتن سطح انسولین را کم کرده و شما را در سال‌های آینده به مصرف انسولین محتاج می‌کند.


مادربزرگ‌تان دیابت داشته؟
قندخون بالا، معمولا از طریق ژن‌های‌تان به بدن شما منتقل می‌شود و این بیماری موروثی، حتی در صورت رژیم غذایی مناسب، ممکن است وارثانش را گرفتار خود کند.


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.