مقابله با ریزگردها از منابع ۶ میلیارد دلاری در بودجه ۹۷

سلامانه : نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدارمجلس، گفت:‌ اعتبار ریزگردها درلایحه بودجه به دلیل نبود مجوز برای برداشت ازصندوق توسعه ملی معلق است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، جبارکوچکی ن‍‍‍ژاد، در خصوص اظهارات رییس سازمان محیط زیست مبنی براینکه اعتبارات در نظر گرفته شده برای ریزگردها در لایحه بودجه معلق است، گفت:‌ دولت منابعی را از صندوق توسعه ملی برای بخش‌هایی ازجمله پسماندها و محیط زیست درنظرگرفته است، ضمن اینکه برای ریزگردها نیز ردیف بودجه‌ای دیگر ازجدول تبصره 4 درنظرگرفته شده است، اما منابع این جدول به دلیل اینکه برداشت ازصندوق توسعه ملی می‌باشد باید با اذن رهبری صورت گیرد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ دولت به شکل قانونی ازصندوق توسعه ملی حق برداشت نداشته و بدون اذن رهبری مجلس مجوز تصویب این منابع که حدود 6 میلیارد دلار است را ندارد.

وی تاکید کرد:‌ اگر تا امروز این جدول تعیین تکلیف نشود، این اعتبارات تعلیق می‌شود؛ به طورحتم براساس قانون مجلس صندوق توسعه ملی مرتبط با بخش خصوصی بوده و دولت حق برداشت ندارد، اما قطعاً ریزگردها به دلیل عوامل مختلفی درخارج و داخل کشوربوده و به دلیل نبود پوشش گیاهی و خشکی آب و هوا این مشکل درمقاطع مختلف تکرارمی شود.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدارمجلس، گفت:‌ به طورحتم با صرف اعتبار و توجه به پوشش گیاهی دردشت خوزستان ریزگرد کاهش پیدا می‌کند، هرچند که مشکلات آب وهوایی و تخریب پوشش گیاهی سبب فرسایش خاک و ریزگرد شده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.