شیر دادن بیش از ۲ سال به نوزاد موجب نرمی استخوان و لاغری می‌شود

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت:اگر از شیر گرفتن کودک زمان زیادی بگذرد و همچنان کودک شیر بخورد، رشد و نمو کودک کاهش پیدا می‌کند، تنبل و لاغر می‌شود، استخوان‌های او نرم می‌شود چرا که شیر آنقدر مغذی نیست که برای بدن کودک کافی باشد.
 
مرضیه قرائتی در گفت‌و‌گو با  تسنیم، درباره از شیر گرفتن نوزاد(فطام)، اظهار داشت: مقصود از فطام این است که دیگر به کودک شیر ندهند و کودک را از شیر بگیرند.
به گفته وی بهتر این است که کودک را در فصل بهار و پاییز از شیر بگیرند نه در تابستان که احتمال بیمار شدن کودک بیشتر می‌شود و اگر کودک مبتلا به اسهال است، از شیر نگیرند، اگر هم از شیر گرفته باشند، نیز دوباره شیر بدهند تا بیماری به کلی از بهبود پیدا کند.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: در بین پزشکان اتفاق نظر وجود دارد در اینکه کودک را دیرتر از شیر بگیرند،  بهتر است تا زودتر بگیرند، مگر اینکه ضرورتی وجود داشته باشد که زودتر از شیر بگیرند.
قرائتی عنوان کرد: حد وسط شیردادن را برخی دندان درآوردن نوزاد به تعداد 12 عدد یا رویش تمام دندان‌های شیری می‌دانند ولی نمی‌توان به این مسئله استداد کرد چرا که  در بعضی کودکان دندان‌ها دیرتر رویش پیدا می‌کند و بعضی دیگر از 20 ماه تا 2 سالگی برای از گرفتن شیر معین کرده اند.
وی بیان داشت: زمانی که وقت از شیر گرفتن و غذا دادن به کودک می‌رسد و هر غذائی که به طفل می‌دهند هضم نمی‌کند و روزبروز ضعیف‌تر می شود به این دلیل است که معده او هنوز قوت هضم غذا ندارد به خصوص اگر غذا ثقیل و غلیظ هم باشد که احتمالاً موجب ورم امعاء می‌شود در آن صورت ضرورتاً باید آنقدر شیربدهند که معده او قوت گیرد و بتواند غذا را هضم کند.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: اگر از شیر گرفتن کودک زمان زیادی بگذرد و همچنان کودک شیر بخورد، رشد و نمو کودک کاهش پیدا می‌کند، تنبل و لاغر می‌شود، استخوان‌های او نرم می‌شود چرا که شیر آنقدر مغذی نیست که برای بدن کودک کافی باشد و زمانی که همه دندان‌ها رویش پیدا کرده است طبیعتاً غذا می‌طلبد.
قرائتی افزود: زمانی که غذا دادن به کودک را شروع کردند، باید از شیر کم کنند و هر اندازه غذا را اضافه می‌کنند از مقدار شیر کم و اندک اندک شیر دادن شب را موقوف کرده، در بین روز هم از دفعات آن بکاهند تا به کلی قطع کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.